UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Міноборони Німеччини назвала найбільшу загрозу глобальній світовій стабільності

Найближчими роками на держави чекає боротьба за безпеку даних і протистояння кібератакам, вважає очільниця оборонного відомства ФРН.

Кібератаки NotPetya і WannaCry продемонстрували всьому світу, що особисті і конфіденційні дані стали метою дестабілізації компаній і урядів, повідомила в інтерв'ю CNBC міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляйєн.

"Я думаю, що кіберзагроза є найбільш небезпечною, тому що, про будь-яких супротивників ми не подумали б – і навіть якщо говорити про ІД (терористичну організацію "Ісламська держава" -ред.) – то вони використовують кіберпростір проти нас", - підкреслила міністр.

За словами Урсули фон дер Ляйєн, у найближчі десять років держави будуть більше стурбовані безпекою даних і протистоянням кібератакам.

Раніше США публічно звинуватили КНДР у травневих кібератаки за допомогою вірусу WannaCry, які вразили американські лікарні, банки та інші компанії. Тоді збитки від вірусу експерти оцінювали в 1 млрд доларів.

Нагадаємо, у травні 2017 року десятки тисяч комп'ютерів, що працюють на операційній системі Windows, виявилися заражені вірусом-вимагачем, який блокував доступ до вмісту жорсткого диска та вимагав викуп, погрожуючи знищити всю збережену інформацію.

Під час кібератаки WannaCry злому зазнали понад 300 000 комп'ютерів у 150 країнах. Жертви вірусної атаки заплатили до 70 тисяч доларів викупу біткоінами, однак їхні комп'ютери так і не були розблоковані.

Тоді постраждали комп'ютерні системи німецького залізничного концерну Deutsche Bahn, іспанської телекомунікаційної системи Telefonica, російського "Мегафона", МВС РФ, Слідчого комітету і РЖД. Французький автовиробник Renault був змушений на час припинити виробництво на деяких своїх заводах у Франції та Словенії. Комп'ютерний вірус досягнув і України.

Програмісту з Великої Британії Маркусу Гатчинсу, який зупинив поширення вірусу-здирника WannaCry, може загрожувати до 40 років в'язниці.

За словами американського адвоката Тора Екеланда, у разі підтвердження обвинувачень у поширенні зловмисного програмного забезпечення, Гатчинса можуть відправити за ґрати на термін до 40 років.