UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голосування в ООН по резолюції щодо трибуналу по збитому над Донбасом "Боїнгу" відкладено – ЗМІ

Орієнтовна дата голосування в Радбезі ООН – 27 липня поточного року.

Голосування в Раді Безпеки ООН щодо проекту резолюції про створення міжнародного трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за збитий над Донбасом малайзійський "Боїнг" відкладено до кінця липня, повідомляє з посиланням на дипломатичне джерело в ООН ТАСС.

"Голосування, попередньо заплановане на наступний вівторок, вирішено відкласти на тиждень. Орієнтовна дата - 27 липня", - сказав дипломатичне джерело.

Він повідомив, що на засіданні Радбезу ООН очікується участь міністрів закордонних справ країн, які входять у спільну групу з розслідування причин катастрофи лайнера: Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України. Саме ці держави найбільш активно просувають ідею створення міжнародного трибуналу.

Читайте також: ОБСЄ готова допомогти у проведенні місцевих виборів у Донбасі

17 липня прокурор Нідерландів Фред Вестербеке, який очолює розслідування повідомив, що версія, згідно з якою "Боїнг" над Донбасом збили системою "Бук" є найбільш достовірною, однак розглядаються й інші сценарії.

Через 12 місяців після трагедії MH17 опубліковані нові докази провини бойовиків в трагедії. Видання News Corp Australia опублікувало кадри, зняті самими бойовиками "ДНР", на місці аваріїБоїнга відразу після трагедії. На відео записані перші хвилини після виявлення збитого комерційного авіалайнера бойовиками.

На них видно, як бойовики фотографують останки загиблих пасажирів, а також оглядають їх особисті речі. Австралія вже пообіцяла перевірити справжність відео з місця аварії Боїнга-777.

Малайзія 14 липня внесла до ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування справи про впав "Боїнгу" в Україні. За створення трибуналу для судового переслідування осіб, винних у загибелі малайзійського "Боїнга" в Донбасі в липні 2014 року, виступають шість країн - Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія, Великобританія і Україна. 16 червня Рада законодавчо підтрималастворення міжнародного трибуналу по Боїнгу.

Голосування в Раді Безпеки ООН резолюції про створенні трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за катастрофу Боїнг-777 компанії може бути призначено на 21 липня. Однак хоча Малайзія, Нідерланди, Україна і низка інших країн підтримує створення трибуналу по Боїнгу, Росія на даний момент послідовно протестує проти цього та, ймовірно, заблокує цю ініціативу в ООН.

Нідерландські фахівці в опублікованому проекті доповіді про розслідування катастрофи вважають, щоБоїнг-777 над Донбасом збила російська ракета, запущена з території бойовиків. Канал CNN з посиланням на свої джерела повідомив 15 липня, що голландські експерти стверджують: саме проросійські бойовики відповідальні за знищення MH-17. Поки що остаточну доповідь про розслідування катастрофи нідерландською стороною не опублікований. Однак, виходячи з інформацією джерел телеканалу, голландські експерти стверджують: саме проросійські бойовики відповідальні за знищення MH-17.

Так, російський президент Володимир Путін звинуватив Нідерланди во "вкидання політизованого" розслідування по Боїнгу. Також Путін заявив нідерландському прем'єру, що створення міжнародного трибуналу для залучення відповідальність винних за 298 жертв "передчасно" і "контрпродуктивно".

Президент України Петро Порошенко в ефірі CNN заявив, що перешкоджання трибуналу по аварії літака Boeing передбачає відповідальність за катастрофу.

Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.