UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Пентагону назвав дії Китаю в спірних територіях Південно-Китайського моря "самоізоляцією"

Держави регіону побоюються дій КНР і звертаються за допомогою до США, підкреслив Картер.

У п'ятницю, 22 січня, глава Пентагону Ештон Картер заявив, що США не шукають конфлікту з Китаєм, але дії Пекіна в спірних територіях Південно-Китайського моря є кроками по самоізоляції, і підштовхують інші держави шукати допомоги з боку Вашингтона, передає Reuters.

"Я не з тих людей, які вірять, що конфлікт між США і Китаєм є неминучим. Я не думаю, що це можливо. Ми не вимагає від людей, щоб вони стали на чию-небудь сторону. Але люди приходять до нас все частіше. Чому це відбувається? Тому що Китай робить деякий кроки, які, як я побоююся, є діями по самоізоляції, що може привести до такого результату, який ніхто з нас не бажає", - сказав Картер на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Читайте також: США посилять авіарозвідку у спірних територіях Південно-Китайського моря

Через Південно-Китайське море проходить майже третина світового морського вантажопотоку, а шельф розташованих там островів багатий нафтою. На різні території в цьому районі, крім Китаю, претендують входять Бруней, В'єтнам, Малайзія та Філіппіни.

30 жовтня Командувач військово-морськими силами Китаю У Шенлі (Wu Shengli) попередив своїх американських колег про існування ризику виникнення незначного інциденту, який може призвести до війни", якщо США продовжать свої "провокаційні дії" в Південно-Китайському морі.

На тлі вихідної загрози від мілітаризації Китаю на спірних територіях сусідні країни, такі як Філіппіни і Японія, посилюють спільне патрулювання спірних вод, у тому числі - за участю США, які неодноразово заявляли про неприпустимість односторонніх дій Китаю в Південно-Китайському морі.

Раніше повідомлялося, що Китай представив свою військову стратегію. Зокрема, на тлі напруженості в Південно-Китайському морі на спірних територіях, в стратегії прокоментована позиція Китаю наступним чином: "Деякі сусіди роблять провокативні дії і зміцнюють військові присутність на рифах Китаю і островах, які вони нелегально окупували. Деякі треті країни (які не є сусідами, натяк на США - ред.) також втручаються в справи Південно-Китайського моря,ведуть стеження і розвідку проти Китаю".