UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Пентагону наказав відкрити лінію зв'язку з Росією по сирійському питанню

Подробиці і точний час військового спілкування Москви і Вашингтона щодо Сирії будуть вироблені у найближчий час.

Міністр оборони США Ештон Картер віддав наказ відкрити лінію зв'язку з Міністерством оборони Росії по сирійському питанню, повідомив журналістам прес-секретар Пентагону Пітер Кук.

"Деталі цього спілкування та його точний час будуть вироблені найближчим часом", - сказав Кук.

Кук підкреслив, що контакти з Москвою потрібні для того, щоб забезпечити безпеку сил антитерористичної коаліції і не допустити невірних оцінок.

"Як обговорювалося на зустрічі президента в Нью-Йорку, США і Росія мають спільні інтереси по боротьбі з ІД в Сирії. Мета цих дискусій по уникненню конфліктів - забезпечити, щоб операції коаліції в повітрі не були перервані якими-небудь майбутніми військовими діями Росії, щоб забезпечити безпеку польотів коаліції, уникнути неправильних оцінок і розрахунків", - уточнив представник Пентагону.

При цьому США будуть зосереджені на тому, щоб боротися з ІДІЛ, не надаючи при цьому підтримки режиму Асада, зазначив Кук.

Військові контакти між США і Росією вважалися формально зупиненими після анексії Росією Криму і початку конфлікту на Сході України. У той же час, у вересні глава Пентагону Ештон Картер і Сергій Шойгу протягом 50 хвилин обговорювали по телефону ситуацію в Сирії.

Що стосується Сирії, то з моменту початку війни в країні в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режим Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися.

За повідомленнями ЗМІ, Росія активізувала військову підтримку Сирії з серпня 2015 року, зокрема, збільшила кількість поставок повітряними і морськими шляхами військової допомоги для підтримки режиму Башара Асада.

За інформацією видання Newsweek, допомога Асаду не обмежувалася такими поставками, а Росія воює в Сирії на боці армії Асада. Джерела видання повідомили, що РФ розгорнула дві військові бази в Сирії: одну на узбережжі, а друга – всередині країни.

У свою чергу, президент РФ Володимир Путін підкреслив надання "досить серйозної підтримки" Асаду і зазначив, що говорити про участь Росії у військових операціях проти бойовиків ІДІЛ на даний момент передчасно.

Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму і на Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?