Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн заявив про можливе введення економічних санкцій ЄС проти Туреччини за масові арешти турецькими владою представників опозиційних партій та преси.
"Такі методи використовувалися в часи нацистського режиму", - заявив Ассельборн а ефірі німецького радіо Deutschlandfunk, передає Deutsche Welle.
За його словами, зараз неможливо відкидати ймовірність застосування економічних важелів тиску для того, щоб "дати відповідь на жахливу ситуацію з правами людини в цій країні".
"50 відсотків турецького експорту йде в Європейський Союз, 60 відсотків інвестицій в економіку Туреччини надходить з ЄС. Безумовно, це є важелем тиску, - заявив глава МЗС Люксембурга.
Однак, за його словами, не варто різко наполягати на припиненні переговорів про членство Туреччини в ЄС, "оскільки мільйони людей у Туреччині вважають Євросоюз єдиною можливістю вибратися з цієї ями".
У той же час, представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт зазначив, що Німеччина не має наміру брати участь у дебатах щодо можливого введення санкцій щодо Туреччини, оскільки Євросоюз повинен виробити спільне рішення щодо подій в Туреччині.
раніше Єврокомісія заявила про своє занепокоєння численними арештами журналістів і закриттям ЗМІ, які проводилися після спроби військового перевороту в Туреччині.
Як повідомлялося, в Туреччині затримані лідери прокурдської опозиційної партії. Міністерство внутрішніх справ Туреччини повідомило про затримання 11 парламентаріїв, які вважаються прокурдськи налаштованими, в тому числі і двох співголів Народно-демократичної партії (HDP).
Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель висловила стурбованість у зв'язку з затриманнями і арештами турецьких журналістів, заявивши, що вони негативно позначаться на результати переговорів щодо вступу Туреччини в Європейський Союз.