UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава МЗС Косово посперечався з Лавровим щодо головної причини проблем на Балканах

Пацоллі назвав головного союзника Москви в регіоні загрозою миру.

Міністр закордонних справ Косово Бехджет Іса Пацоллі не згоден зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим, який назвав Косово "головним осередком нестабільності" на Балканах через те, що Пріштіна хоче створити свої власні збройні сили. Пацоллі вважає виключно головного союзника РФ на Балканах - Сербію - загрозою миру в регіоні.

"Лавров не прав. Сербія залишається єдиною загрозою миру на Балканах і єдиним джерелом нестабільності", - написав Пацоллі в Twitter, додавши, що Косово є миротворчою державою, а у збройних сил країни буде тільки оборонна функція.

.@mfa_russia #Lavrov is wrong. Serbia remains the only threat to peace in the Balkans & the only source for instability. Kosovo has aligned itself with the peacemaking nations in the world. No 1 should fear Kosovo Armed Forces, they will serve peace & have only defense mission. https://t.co/OKYOSxrLqI

- Behgjet Pacolli (@pacollibehgjet) December 7, 2018

14 грудня в парламенті Косово відбудеться голосування по законопроекту, який повинен забезпечити трансформацію Сил безпеки Косово у регулярну армію. У Сербії впевнені, що нова армія буде використана для переслідування сербської меншини в Косово, влада відкинула це твердження.

Нагадаємо, 13 вересня уряд Косова прийняв три законопроекти щодо Сил безпеки у Косові, які передбачають створення власних сил оборони. Зокрема, на засіданні кабінету міністрів Косова були прийняті проекти законів щодо Сил безпеки у Косові, Служби безпеки та Міністерства оборони. Жодного голосу не було проти, але у засіданні не брали участь міністри, які представляють сербську громаду.

Косово є частково визнаною державою Східної Європи. Незалежність Косово визнали 115 держав, зокрема США, Канада, члени Європейського Союзу. У той же час більше 80 країн-членів ООН незалежність Косово не визнають і вважають регіон частиною Сербії. Серед них – Китай, Росія, Білорусь, Україна, Ізраїль та інші.

Детальніше про нинішні відносини між Косово і Сербією читайте в матеріалі Костянтина Федоренка "Косівський запал для "порохової бочки Європи"" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".