Глава МЗС Грузії Георгій Квірікашвілі виступив за продовження всіх існуючих діалогів з Росією і зазначив, що Тбілісі буде вести з Москвою прагматичну, але не компромісну політику.
Квірікашвілі був призначений на свою посаду 1 вересня поточного року.
"Необхідно зберегти обидва формату діалогу з РФ. Перше, це женевський формат, в якому провідним буде політичний діалог, і нашою головною метою є отримання гарантій від Росії про незастосування сили, а також забезпечення виконання угоди про припинення вогню. З іншого боку, дуже важливий діалог Абашидзе-Карасін. Важливі ті економічні і гуманітарні питання, які розглядаються в рамках неформального діалогу. Тому ми продовжимо максимально прагматичну, але поступову і не компромісну політику з Росією", - зазначив міністр закордонних справ Грузії.
Одними з головних пріоритетів зовнішньої політики Грузії є інтеграція в НАТО і співпрацю з США.
У серпні відбулася зустріч глави Пентагону Ештона Картера з міністром оборони Грузії Тінатін Хідашелі, в ході якого обговорювалися проблеми регіонального співробітництва, а також плани Вашингтона щодо надання Тбілісі додаткової допомоги у сфері безпеки в обсязі 20 млн дол.
З 7 по 22 липня на території Грузії пройшли військові навчання НАТО Agile Spirit. Разом з грузинськими військовими у навчаннях беруть участь до 220 морських піхотинців США, а також представники армій Румунії, Болгарії, Латвії та Литви. Навчання були розроблені в рамках пакету заходів Грузія-НАТО.
У травні Держсекретар США Джон Керрі заявив, що США "прагнуть допомагати Грузії в імплементації угоди про асоціацію з ЄС та на її шляху до НАТО". Також Керрі підкреслив, що Сполучені Штати твердо прихильні територіальній цілісності і суверенітету Грузії в міжнародно визнаних кордонах.