16 липня на сайті МВФ з'явилася заява глави МВФ Крістін Лагард, в якому вона повідомляє про свою відставку.
"Я зустрілася з Виконавчою радою та подала прохання про відставку з фонду, яка набуде чинності 12 вересня. Відмова від моїх обов'язків, про яку було оголошено раніше, залишиться в силі до цього моменту", - сказано в заяві.
Виконуючим обов'язки глави МВФ, до обрання нового директора-розпорядника, буде Девід Ліптон. Одним з головних претендентів на пост глави МВФ є голова Банку Англії Марк Карні. Його шанси зайняти пост глави Міжнародного валютного фонду дуже високі.
Як відомо, після виборів в Європарламент Лагард запропонували призначити на посаду голови Європейського центрального банку. У зв'язку з цим вона вирішила тимчасово відмовитися від своїх обов'язків в якості керуючого директора МВФ.
Лагард стала першою жінкою, яка очолювала МВФ. У разі призначення на пост глави ЄЦБ вона також стане першою жінкою на цій посаді.
Нагадаємо, що 29 травня Місія МВФ покинула Київ. Місія готова повернутися в Київ для продовження дискусій щодо нової програми співпраці після проведення парламентських виборів і формування нового уряду.
У дослідженні JP Morgan зазначалося, що сфокусованість української влади на майбутніх парламентських виборах не дозволить країні виконати умови МВФ в 2019 році, а значить, і отримати транш за програмою stand-by.
У МВФ назвали перелік реформ, необхідних для виконання в Україні. Це земельна реформа, приватизація держпідприємств, анулювання контролю цін на газ, реформа податкової та митної служб.
21 грудня Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці stand-by з МВФ у розмірі SDR 1 млрд. (близько 1,4 млрд. доларів), завдяки чому міжнародні резерви країни зросли до 20,1 млрд. доларів. Всього програма розрахована на макрофинансування в обсязі 3,9 млрд. доларів США.
21 грудня Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці stand-by з МВФ у розмірі SDR 1 млрд (близько 1,4 млрд доларів), завдяки чому міжнародні резерви країни зросли до 20,1 млрд доларів. Всього програма розрахована на макрофинансирование в обсязі 3,9 млрд доларів США.