UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Мінфіну Німеччини жартома запропонував США "обміняти" Грецію на Пуерто-Ріко – Bloomberg

І Євросоюз, і Сполучені Штати зіткнулися з однаковою проблемою - неплатоспроможністю одного з членів "сім'ї".

У Німеччині запропонували США "обміняти" Грецію на таке ж проблемне Пуерто-Ріко

Глава Мінфіну Німеччини Вольфганг Шойбле, який займає жорстку позицію щодо грецького боргу, хотів би позбутися проблем Греції, натомість не проти взяти на себе аналогічні проблеми, що стоять нині перед США в особі Пуерто-Ріко.

"Я запропонував днями моєму другові Джеку Лью (міністр фінансів США – ред.), що ми могли б прийняти Пуерто-Ріко в єврозону, якщо б США готові були взяти Грецію в доларовий союз", - сказав німецький міністр на заході у Франкфурті в четвер. За його словами, глава Мінфіну США Лью "подумав, що це жарт", пише Bloomberg.

Боргова криза в Пуерто-Ріко непомітно визрівала, поки США і весь світ були стурбовані проблемами Греції, і може обернутися для американських фінансових ринків ще більш значними втратами, ніж "Грексит", попереджають експерти.

Пуерто-Ріко - асоційована з США держава. В кінці червня губернатор Гарсія Паділья оголосив, що острів не впорається з погашенням заборгованості на $ 72 млрд. При цьому на відміну від міст США, штати та інші території, включаючи Пуерто-Ріко, не мають права оголошувати про банкрутство - лише про дефолт, пише Business Insider.

За даними Бюро перепису США, середній дохід пуерторіканської сім'ї становить десь $ 20 тис. в рік. Платня держчиновників перевищує цю суму більше ніж на 90%. При цьому якщо Греція звільнила через кризу 150 тис. держслужбовців, то держбюджет Пуерто-Ріко не містить планів скорочення штатів.

У доповіді з фінансів колишнього головного економіста Світового банку Енн Крюгер повідомляється, що лише 40% населення працевлаштовані або активно шукають роботу, тоді як у США в цілому ця частка досягає 63%. Одна з причин такої неповної зайнятості полягає в тому, що державна допомога жителям острова становить $ 1743 в місяць, а мінімальна зарплата - $ 1159. Багато хто вважає, що працювати при такому розкладі просто безглуздо.

Як відзначає The Wall Street Journal, на відміну від Греції, яка зобов'язана звітувати перед Євросоюзом, Пуерто-Ріко здебільшого надано саме собі. Десятки його урядових відомств і держкорпорацій рік за роком зводили бюджет з дефіцитом, який покривали за рахунок продажу облігацій.

При цьому Пуерто-Ріко має вільний доступ до гігантської американської економіки і, на відміну від Греції - десятиліттями отримує субсидії від США. У 2012 році на референдумі жителі Пуерто-Ріко проголосували за повноцінне входження в США 51 штату, проте Конгрес затягує з ухваленням даного рішення.