UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Держдепу заявив, що новий уряд Сирії має бути сформована протягом найближчих місяців

Учасники групи підтримки Сирії не мають наміру відкладати вирішення питання про долю президента Башара Асада, запевнив Керрі.

Учасники групи підтримки Сирії не мають наміру відкладати вирішення питання про долю президента Башара Асада, а також закликають створити перехідний уряд у найближчі місяць-два, заявив держсекретар США Джон Керрі на прес-конференції у Нью-Йорку 18 грудня, передає Інтерфакс-Україна.

"Повна імплементація Женевського комюніке, в якому йдеться про створення перехідного уряду, - це той процес, який ми повинні почати негайно. І ми повинні зробити це за шість місяців, що означає, що протягом найближчих двох місяців має бути прийняте рішення про передачу влади, а також про створення перехідного органу влади", − зазначив Керрі.

Він уточнив, що всі учасники переговорів погодилися з необхідністю оперативно почати процес політичного врегулювання конфлікту в Сирії.

"Ми не повинні чекати півроку, щоб почати перехідний період. І всі учасники переговоривши сьогодні погодилися з цим", − запевнив глава Держдепу.

18 грудня Рада безпеки ООН проголосувала за підтримку проекту резолюції, яка закріплює домовленості, досягнуті в рамках віденського процесу врегулювання кризи в Сирії.

В документі йдеться про важливість повної імплементації Женевського комюніке 2012 року по Сирії. У той же час у резолюції наголошується, що ООН повинна зайнятися організацією діалогу між офіційним Дамаском і опозиційними силами. Переговори повинні стартувати вже в січні 2016 року.

Крім того, члени Радбезу ООН підтримують заявлену раніше мета за півроку домогтися формування в Сирії перехідних влади, які б представляли всі верстви суспільства.

Згідно з планом, протягом 18 місяців у Сирії повинні відбутися вільні вибори під контролем ООН. У резолюції йдеться про необхідність паралельної роботи як над політичним дозволом кризи, так і над припиненням вогню в Сирії.

Читайте також: Арабські країни можуть направити спецпідрозділи в Сирію - Reuters

Раніше агентство Reuters з посиланням на власні джерела у дипломатичних кола повідомило, що президент Росії Володимир Путін погодився на відставку Асада.

В ніч з 29 на 30 жовтня у Відні пройшли переговори по врегулюванню сирійського конфлікту.

У переговорах взяли участь 19 делегацій, у тому числі з США, Саудівської Аравії, Туреччини, Ірану, ОАЕ, Катару, Йорданії, Німеччини, Франції, Єгипту, Італії, Великобританії, Іраку, Лівану та Росії.

У заяві за підсумками переговорів сказано, що в Сирії має бути сформовано перехідний уряд, що представляє інтереси всього народу, яке буде керувати країною до наступних виборів. Після виборів у країни повинна з'явитися нова конституція.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на заявлену Росією мета кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави на чолі з США, а також Туреччина і Саудівська Аравія стверджують, що цілі бомбардувань РФ у Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні до Асаду, а не терористи "ІД".