UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гілларі Клінтон з криками і сльозами відзвітувала за вбивство посла США у Лівії

На слуханнях у Конгресі у справі про загибель американського посла у Бенгазі держсекретар втратила самовладання.

Гілларі Клінтон, що йде з посади держсекретаря США, відзвітувала перед Конгресом у справі про напад на американське посольство у Бенгазі 11 вересня 2012 року, коли був убитий посол і ще три працівники дипломатичної місії.

Клінтон визнала відповідальність Держдепу за події у Бенгазі, проте не стала відповідати на головне питання - було скоєно напад під час демонстрацій проти фільму "Невинність мусульман", або сплановано заздалегідь.

При цьому промова Клінтон була дуже емоційною, на її очах були сльози, вона кілька разів втрачала самовладання і навіть переходила на крик.

Кульмінацією її звіту стало питання сенатора-республіканця Рона Джонсона. Він висловив думку, що Білий дім приховував справжні причини нападу, і запитав, навіщо спочатку повідомлялося про народні протести, які переросли в безлади, якщо мова насправді йшла про цілеспрямовану атаку на диппредставництво.

Клінтон спочатку намагалася пояснити, що у співробітників держдепу не було часу з'ясувати обставини подій у Бенгазі, потім розповідала про те, що у неї не було сумнівів у тому, що консульство атакували бойовики. Але потім втратила контроль над собою.

"При всій моїй повазі (до вас), факт залишається фактом: загинули четверо американців. Відбулося це через демонстрації або тому, що ввечері якісь хлопці вирішили прогулятися, а потім вбити американців? Тепер яка вже різниця?" - закричала Клінтон, стукаючи кулаком по столу.

"Наше завдання, сенаторе, з'ясувати, що сталося, і зробити все можливе, щоб це ніколи не повторилося", - додала вона.

Про кількість загиблих Клінтон згадувала не раз, особливо, коли її запитали, чому не відразу почали опитувати свідків, вона пояснила, що важливіше було надавати допомогу постраждалим.

Клінтон також розповіла, яку відчувала гіркоту, коли разом з Бараком Обамою зустрічала у США труни з убитими дипломатами, які прибули з Лівії. За її словами, її мучили докори сумління, коли їй доводилося повідомляти про трагедію родичам загиблих.

"Як я неодноразово говорила після 11 вересня, я несу за це відповідальність. Ніхто не може нести значнішу відповідальність. Я маю намір зробити все (виправити помилки) і залишити держдепартамент, зробивши нашу країну безпечнішою і сильнішою", - сказала вона, при цьому її голос тремтів. Клінтон навіть зробила паузу, щоб змахнути сльозу з очей.

Після слухань Джонсон звинуватив Клінтон у зайвій "театральності".

"Я впевнений, що вона репетирувала відповіді на такі питання, - сказав він. - Я думаю, що вона просто вирішила, перш ніж відповідати на питання, емоційно описати похорони чотирьох дипломатів, героїв, і використовувати це як свій козир. Це був хороший спосіб".

Гілларі Клінтон повинна була з'явитися перед конгресом США ще у грудні, але через струс мозку, отриманий у після втрати свідомості, і утворення тромбу держсекретар була змушена відкласти слухання.

Республіканці звинуватили її в спробі симулювати хворобу, щоб не відповідати на звинувачення у некомпетентності, ухиленні від відповідальності і заплутуванні справи про загибель американського посла і трьох співробітників дипмісії у Бенгазі.

Сама Гілларі Клінтон має намір піти у відставку через два тижні.

Нагадаємо, у листопаді представник США при ООН Сьюзан Райс визнала, що після нападу на американське консульство у Бенгазі вона оприлюднила інформацію про цей інцидент, що не відповідає дійсності.

Спочатку вона заявляла, що маніфестації протесту проти фільму "Невинність мусульман" стихійно переросли в напад на американську установу. Проте, як з'ясувалося пізніше, в день атаки у місті не відбувалося жодних демонстрацій. Таким чином, напад було сплановано заздалегідь. Незалежна комісія, яка розслідувала справу про атаку на дипмісію поклала відповідальність за подію на Держдепартамент США.

Райс сказала, що "припустилася помилки", але республіканці їй не повірили. !zn

//www.youtube.com/v/8u5fRnaLnps?hl=ru_RU&version=3

Читайте також:

"Аль-Каїда" пообіцяла три кілограми золота за вбивство посла США в Ємені

Відповідальність за загибель посла США у Лівії поклали на Держдепартамент

Підозрюваний у вбивстві посла США у Лівії убитий в Єгипті

У Лівії ісламісти в річницю теракту 9/11 вбили посла США (ВІДЕО)