UA / RU
Підтримати ZN.ua

Геополітичні ілюзії Трампа становлять загрозу - WSJ

Видання пише, що кандидат-республіканець зробив дуже грубу помилку, коли похвалив Кремль за хакерську атаку на мережу демократів.

Якщо хтось буде телефонувати Іванці, будь ласка, скажіть нехай передасть Дональду Трампу, що Володимир Путін ніякий не друг Америки. Конче необхідне втручання після ганебної прес-конференції кандидата в президенти США від Республіканської партії, під час якої він попросив Росію викрасти 33 тисячі зниклих листів Хіларі Клінтон з її приватного сервера.

Так в редакційній статті сьогодні пише Wall Street Journal.

"Росія, якщо ти чуєш мене, я сподіваюся ти зможеш знайти 30 тисяч електронних листів, які зникли. Думаю, тебе винагородить наша преса", - сказав Трамп на прес-конференції на курорті у Флориді.

"Вірогідно, вони у них. Я б хотів, щоб їх опублікували", - додав одіозний мільярдер.

Людина, яка представляє мільйони республіканських виборців між цим моментом і виборами в жовтні, також додала після хвилини роздумів, що "якщо Росія, чи Китай, чи будь-яка інша країна володіє цими листами, я хочу сказати, чесно, я б хотів їх побачити".

"Ми теж, так само як і всі ЗМІ, якщо говорити чесно. Але це не означає, що кандидат в президенти повинен публічно запрошувати Кремль проводити хакерські взломи", - пише видання.

Тим часом, табір Клінтон накинувся з критикою на Трампа, а прес-секретар Білого дому Пол Раян висловив незгоду з коментарями мільярдера. Схоже, оточення кандидата-республіканця теж зайняло таку ж позицію, оскільки невдовзі кандидат у віце-президенти в разі перемоги Трампа Майк Пенс виступив з більш розумною заявою.

"ФБР добереться до істини у справі зламу. Якщо це Росія і вона намагається втручатися в наші вибори, я запевняю вас, обидві партії і уряд США підвердять, що наслідки будуть серйозними", - сказав Пенс.

Видання сумнівається в його словах зважаючи на те, як адміністрація Обами відреагувала на хакерські атаки Китаю і КНДР. Водночас, захистити коментарі Трампа взагалі неможливо, тому що вони викликають серйозну тривогу в контексті його дружнього ставлення до Володимира Путіна. Він часто говорив, що йому подобається російський автократ за здатність військовими методами добиватися своїх неоіперіалістичних цілей.

"Змирись, Дональде! Джордж Буш подивився у очі Путіна і побачив там "простого і надійного" партнера. Але після того чомусь Росія вторглася в Грузію. Президент Обама проголосив "перезавантаження" відносин з Росією, і Путін змінив його думку, вторгнувшись в Україну і почавши надокучати НАТО", - пише видання.

Не треба бути любителем теорій змови, щоб помітити, що у Путіна є якісь плани на Трампа. А йому в свою чергу, потрібен лікбез з геополітики.Навіть коли він виступає в якості лише кандидата в президенти США, по всьому світу "вороги слухають його слова і шукають слабкі місця, щоб використати їх".

Видання додає, що це ж стосується Клінтон і Обаму. Чотири роки тому нинішній президент США посміявся над республіканцем Міттом Ромні за те, що він назвав Росію набільшим і забутим "геополітичним ворогом" Америки. Обама тоді сказав, що "Холодна війна закінчилася більш ніж 20 років тому". Однак Ромні виявився правим.

Клінтон, у свою чергу, будучи Держсекретарем США, також припустилася помилки, зробивши свою країну більш вразливою до шантажу Путіна.
"І це викликає щонайменше таку ж тривогу, як і геополітичні ілюзії Трампа", - йдеться в статті.

Тим часом, видання New York Times у редакційній статті писало, що Путін робить Трампу "ведмежу послугу", якщо дійсно втручається у вибори в США. Якщо виявиться, що Росія втручається у вибори в США, це може викликати зворотній ефект.

Раніше видання Los Angeles Times писало, що спецслужби Росії допомагають Трампу, і це загроза для США. У американського мільярдера є дуже давні і міцні зв'язки з Росією. Він отримував фінансування від російських інвесторів на свої бізнес-авантюри, коли після цілої низки банкрутств америкасьнкі банки відмовилися вкладати в нього гроші.