Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш направив голові Європейської Ради Дональду Туску листа із закликом активізувати зусилля ЄС у боротьбі зі змінами клімату, повідомляє Reuters.
У листі, оприлюдненому у неділю, 16 червня, йдеться про необхідність скоротити обсяги викидів парникових газів у атмосферу.
Генсек ООН наполягає на тому, що країни-члени Європейського Союзу мають поставити собі за мету скорочення до 2030 року обсягів викидів до 55% порівняно з 1990 роком, який вважається базовим. Такий заклик перевищує дотеперішню ціль у 40%.
І розраховує на те, що "ЄС подаватиме всім іншим приклад у тому, як можна скоротити обсяги викидів", пише DW.
До того ж, Антоніу Гутерреш наполягає на необхідності зупинити глобальне потепління на позначці в 1,5 ℃. Водночас закріплені у Паризькій кліматичній угоді цілі передбачають обмеження глобального потепління на 2℃ , а в кращому разі - на 1,5 ℃.
Нині глобальний захист клімату переживає кризу насамперед через позицію президента США Дональда Трампа, який ініціював вихід Сполучених Штатів із Паризької кліматичної угоди.
Минулого року кліматологи повідомили про те, що США вже відчувають серйозні та дорогі наслідки зміни клімату. У звіті ООН, оприлюдненому в жовтні, вчені погоджуються, що для того, аби втримати глобальне потепління на рівні 1,5 ℃ або менше, викиди вуглецю в атмосферу після 2020 року повинні різко скоротитися, і у нас є всього приблизно 12 років, щоб це зробити.
1 червня 2017 року Дональд Трамп оголосив про вихід США з Паризької кліматичної угоди, яку він назвав надто м'якою для провідних забруднювачів – Китаю та Індії, і такою, що ставить під загрозу промисловість США. Виконавши свою неоднозначну передвиборчу обіцянку, Трамп викликав різку критику з боку світових лідерів.
Докладніше про глобальне потепління читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Світлана Краковська: "Погоду нам диктує океан"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".