Новий Генеральний секретар 3 Антоніу Гутерріш переконаний, що політика контролю кордонів не може жодним чином опиратися на релігійний, етнічний чи расовий критерій.
Про це повідомляє The Guardian, додаючи, що голова міжнародної організації сьогодні оприлюднив свою заяву щодо скандального указу президента США Дональда Трампа заборонити іммігрантам і біженцям з 7 мусульманських країн перетинати американський кордон.
Гутерріш не назвав США чи Трампа прямо. Але його заява чітко була адресована політичним, моральним і юридичним дебатам, які спричинив скандальний указ американського президента.
"Країни мають право, навіть зобов'язання відповідально контролювати свої кордони, щоб уникнути інфільтрації членів терористичних організацій. Але ця робота не може базуватися на будь-якій формі дискримінації, пов'язаної з релією, етнічною приналежністю чи національністю. Тому що це суперечить фундаментальним принципам і цінностям, на яких ґрунтуються наші суспільства", - написав Генсек ООН.
При цьому Гутерріш, який раніше був верховним комісаром ООН з питань біженців, також розкритикував інші країни, які відмовляються приймати біженців і шукають для цього приводи. Він нагадав про приклад Ефіопії, яка десятиліттями приймає біженців з сусідніх країн Африки.
Нагадаємо, що нещодавно президент США Дональд Трамп заборонив іммігрантам з Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі і Ємену приїжджати в його країну. Це викликало обурення у світі. Зокрема, ООН закликала Вашингтон відмовитися від цього рішення. А Нобелівські лауреати підписали петицію проти рішення Трампа обмежити імміграцію. Вони зауважили, що президентський указ шкодить американській науці, а також може розділити сім'ї.
Обмеження імміграції стало однією з передвиборчих обіцянок Дональда Трампа. Нещодавно він підписав указ про будівництво стіни на кордоні з Мексикою. При цьому Президент США запевнив громадян, що будівництво загороджувального споруди на кордоні фінансуватиметься з федерального бюджету, але з часом Мехіко компенсує всі витрати.