Генеральний прокурор штату Нью-Йорк Ерік Шнейдерман, який розслідував справи про сексуальні домагання продюсера Харві Вайнштейна, подав у відставку. Таке рішення він прийняв через кілька годин, після того, як журнал The New Yorker опублікував статтю, в якій чотири жінки звинуватили його в побитті, повідомляє Deutsche Welle.
"За останні кілька годин в мою адресу були висунуті серйозні звинувачення, які я рішуче заперечую. Хоча ці звинувачення не відносяться до моєї професійної етики та виконанню службових обов'язків, вони не дозволяють мені ефективно очолювати генпрокуратуру в цей критично важливий час", - заявив він.
"Ніколи нікого не бив"
Рішення вступить в дію по закінченню робочого дня 8 травня, зазначив далі 63-річний демократ. В опублікованій на його сторінці в Twitter заяві він наголосив, що ніколи нікого не примушував до сексу. "Ця риса, яку я б ніколи не переступив", - йдеться у твіті. За словами Шнейдермана, в інтимних стосунках він "займався рольовими іграми та іншими видами сексу за обопільною згодою".
Statement from Eric T. Schneiderman:
- Eric T. Schneiderman (@Schneiderman) 7 травня 2018 р.
"In the privacy of intimate relationships, I have of duty in role-playing and other consensual sexual activity. I have not assaulted anyone. I have never of duty in non-consensual sex, which is a line I would not cross."
Відставки Шнейдермана через кілька годин після публікації в The New Yorker зажадали інші демократи штату Нью-Йорк, в тому числі губернатор Ендрю Куомо і сенатор Кірстен Джиллибренд. "Ніхто не стоїть вище закону, включаючи найбільш високопоставленого співробітника органів юстиції штату Нью-Йорк", - заявив Куомо. Менш ніж через годину після цієї заяви генпрокурор заявив про свою відставку.
Захисник руху #MeToo
У статті мова йде про чотирьох жінок, з якими у Шнейдермана в період з 2013 по 2017 рік, як пише журнал, були "романтичні відносини або зустрічі", дві з них розкрили свої імена. Всі вони стверджують, що піддавалися фізичному насильству з боку Шнейдермана. Зокрема, він бив їх в ліжку, нерідко в стані алкогольного сп'яніння, заявили співрозмовниці видання. Колишні партнерки Шнейдермана познайомилися один з одним завдяки рухові #MeToo.
Тим часом, генпрокурор Нью-Йорка який подав у відставку є одним з найбільш відомих захисників цієї кампанії, саме він став ініціатором розслідування щодо Харві і Роберта Вайнштейн. У лютому він подав цивільний позов до суду проти братів-продюсерів кінокомпанії Weinstein Company. Чотиримісячне розслідування виявило "нові і кричущі випадки сексуальних домагань з боку Харві Вайнштейна, заявив Шнейдерман. В основу позову лягли свідчення цілого ряду працівників компанії, а також різні записи та електронні листи Weinstein Company.
У жовтні 2017 року десятки жінок заявили про сексуальні домагання з боку одного з найбільших голлівудських кінопродюсерів Харві Вайнштейна. У їх числі - актриси Гвінет Пелтроу, Анджеліна Джолі, Кара Делевінь і Кейт Бекінсейл. В результаті кінематографіст був виключений з Гільдії продюсерів Америки, звільнений з власної компанії Weinstein Company і був видворений зі складу Американської кіноакадемії, яка вручає премію "Оскар".
Чоловіки Голівуду ініціювали рух проти домагань. Зірка серіалу "Друзі" Девід Швіммер і інші чоловіки Голівуду ініціювали рух #AskMoreOfHim, спрямований проти сексуальних домагань.