Генеральна асамблея ООН у середу, 21 грудня, прийняла нову резолюцію, в якій вирішила створити механізм розслідування "серйозних злочинів" в Сирії і подальшого судового переслідування винних.
Мова йде про злочини, що порушують норми міжнародного права, скоєні в Сирії за час збройного конфлікту в цій країні, який почався в 2011 році, повідомляє РИА "Новости".
Авторами проекту резолюції виступили понад 30 держав, серед яких ряд членів ЄС, арабські країни, а також Канада, Туреччина, Україна.
За документ проголосували 105 країн, проти - 15, ще 52 держави утрималися. Серед тих, хто проголосував проти – представники Росії, повідомляє ТАСС.
Новій структурі пропонується співпрацювати з незалежною міжнародною комісією з розслідування подій в Сирії "в зборі, узагальненні, забезпечення збереженості та аналізі доказів порушень норм міжнародного гуманітарного права", а також у підготовці матеріалів для подальшого проведення кримінальних розглядів "національними, регіональними або міжнародними судами чи трибуналами, які мають або можуть мати в майбутньому юрисдикцію щодо цих злочинів з міжнародного права".
Згідно з прийнятим документом, генеральний секретар ООН протягом 20 днів має розробити "за підтримки Управління Верховного комісара ООН з прав людини коло ведення міжнародного неупередженого і незалежного механізму" і вжити заходів для якнайшвидшого створення та забезпечення функціонування цього механізму.
Як повідомлялося, раніше Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, відповідно до якої направив 20 спостерігачів для моніторингу процесу евакуації мирних громадян із сирійського міста Алеппо.
Генеральна Асамблея ООН у п'ятницю, 9 грудня, більшістю голосів підтримала підготовлений Канадою проект резолюції щодо негайного припинення вогню в Сирії.
Представники сирійської армії заявили про те, що операція по поверненню контролю над Алеппо знаходиться в завершальній стадії. Східна частина міста Алеппо перебувала під контролем повстанців сирійської опозиції впродовж чотирьох років.
Тим не менш сирійська опозиція готова продовжувати боротьбу проти Асада навіть після втрати Алеппо. Опозиціонери зазначають факт важливості Алеппо, але визнають, що в разі втрати міста у них є й інші не менш важливі населені пункти.
Раніше у зв'язку з бойовими діями, східні райони міста покинули тисячі мирних жителів. У східній частині Алеппо розбомблені всі лікарні, дефіцит їжі, питної води і медикаментів.
Детальніше про сирійську війну читайте у спецпроекті DT.UA "Що важливо знати про конфлікт у Сирії".