UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генасамблея ООН прийняла резолюцію про забезпечення доступу до ліків проти COVID-19, Україна стала співавтором

До резолюції, яку ініціювала Мексика, приєдналося майже 180 країн.

Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про забезпечення глобального доступу до медичного обладнання, ліків та вакцин для боротьби проти коронавірусу. Одним з головних співавторів резолюції, ініційованої Мексикою, стала Україна, передає "Укрінформ".

Наголошується, що до резолюції приєдналося майже 180 країн.

"Мексика продемонструвала хороший приклад конструктивного і такого, що не політизується підходу для посилення взаємодії міжнародного співтовариства на тлі глобальної біди", - повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, зазначивши, що окремі країни, зокрема Росія, пропонували власні проекти резолюцій, які під приводом спільної боротьби з COVID-19 містили заклики скасувати міжнародні санкції.

Відомо, що нова резолюція заохочує держави активніше фінансувати розробки вакцин і ліків, використовувати цифрові технології, посилювати міжнародну наукову взаємодію та координацію у боротьбі з COVID-19. Крім того, документ закликає на рівні кожної країни запобігати спекуляції і необгрунтовані накопичення, які можуть перешкоджати доступу до ефективних лікарських засобів і медичного обладнання.

Раніше постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив про те, що президент і міністр закордонних справ поставили перед українськими дипломатами за кордоном складну, але реальну задачу: не тільки утримати, але і наростити українські позиції за підсумками особливого періоду, оскільки будь-яка криза - слушний випадок побудувати виграшну стратегію.

Наголошується, що по лінії ООН у найближчій перспективі Україна буде працювати над реалізацією плану гуманітарного реагування в боротьбі проти COVID-19; залученням потенціалу ООН до проведення внутрішніх реформ, зокрема її практичному участь у IV Міжнародній конференції з питань реформ, запланованої на липень в Литві; а також розробкою стратегії відновлення Донбасу.

Що в умовах глобальної коронакризи намагається зробити ООН? Чи планує реформуватися ця міжнародна організація? Як має діяти Україна, щоб не втратити досягнуте? Про це читайте в статті Сергія Кислиці "Пандемія міжнародних відносин" ZN.UA.