На 55-му засіданні Генеральної Асамблеї ООН країни-учасниці прийняли Глобальний пакт про біженців.
"Прийнятий в понеділок Глобальний пакт про біженців стане найбільш сильним і справедливим міжнародним відгуком для мільйонів людей, що покинули свої будинки, і для спільнот, які їх поселили", - йдеться в повідомленні, опублікованому в Twitter ООН.
"Генасамблея ООН тільки що погодила історичний Пакт про біженців. Це найбільш значуща ініціатива по розділенню тягаря проблеми біженців, яку я бачив за останні 34 роки роботи з біженцями", - зазначає верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді.
Дана угода передбачає механізми ослаблення тягаря біженців з приймаючих країн, механізми щодо покращення ситуації із забезпеченням біженців на нових місцях, а також зусилля по поліпшенню умов життя в тих місцях, звідки спостерігається найбільший відтік жителів.
На Генасамблеї ООН у понеділок пакт підтримала 181 країна, дві країни проголосували проти нього.
Нагадаємо, раніше в ООН обіцяли виділити 5,5 млрд доларів допомоги біженцям з Сирії. На саміті в Брюсселі лідери країн Європейського союзу домовилися про єдину політику з прийому біженців. Так, табори для прийому біженців будуть створені в країнах-членах Євросоюзу, які погодяться на це. З цих таборів мігранти будуть розподілятися також з тим країнам ЄС, які готові добровільно їх прийняти. Крім того, політики домовилися створити табір для біженців в одній з північноафриканських країн, щоб скоротити потік людей, які перенаправляються через Середземне море.