UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гарві Вайнштейн має намір виплатити $ 44 млн за позовами про сексуальні домагання

Угоду про врегулювання торкнеться тільки цивільних, а не кримінальних позовів.

Американський продюсер Гарві Вайнштейн, якого звинувачують в сексуальних домаганнях до 80 жінок і зґвалтуванні, запропонував направити 44 мільйони доларів на компенсації потерпілим, виплати кредиторам і врегулювання інших судових позовів після банкрутства його продюсерської Weinstein Company. Про це з посиланням на джерела повідомили The New York Times, The Wall Street Journal і Associated Press.

Угода про врегулювання торкнеться тільки цивільних, а не кримінальних позовів.

За умовами угоди, 30 мільйонів отримають імовірні жертви домагань, кредитори The Weinstein Company і деякі її колишні співробітники. Ще 14 мільйонів відійдуть помічникам і колишнім колегам Вайнштейна, які виступали відповідачами у низці позовів. Якщо угода буде підписана, все 44 мільйони можуть бути покриті за рахунок страхових виплат, зазначає The New York Times.

Проект мирової угоди не вплине на перебіг кримінальної справи про зґвалтування проти Вайнштейна в Нью-Йорку, зазначає видання. Суд почнеться у вересні.

З осені 2017 року більше 80 жінок, в тому числі відомі актриси і моделі - Анджеліна Джолі, Ґвінет Пелтроу, Дженніфер Лоуренс, розповіли про домагання і насильство з боку Гарві Вайнштейна. За деякими з цих інцидентів продюсеру в 2018 році висунули кримінальні звинувачення в зґвалтуванні і примушення до статевого акту.

Скандал вплинув не тільки на Вайнштейна та його бізнес, але й привів до створення руху добровільної деанонімізації жертв харасменту #MeToo.

Продюсерська компанія Weinstein, заснована братами Гарві і Робертом Вайнштейнами, після скандалу опинилася близька до банкрутства і в підсумку була продана за 310 мільйонів доларів. Скандал почався з публікації The New York Times.

Після публікації Вайнштейн публічно розкаявся у своїх вчинках, хоча більшість звинувачень він заперечує.

Вайнштейн в минулому працював над десятками фільмів, які отримали світову популярність, в тому числі над дилогією режисера Квентіна Тарантіно "Вбити Білла" (Kill Bill) і серією фільмів "Крик" (Scream). Він отримав премії Британської академії кіно і телевізійних мистецтв (БАФТА) і "Оскар" за продюсування трагікомедії "Закоханий Шекспір" (Shakespeare in Love, 1998).