UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Ганебний день для Вашингтона": Сенат провалив антизбройовий проект Обами

Американські сенатори відмовилися посилювати контроль за обігом зброї. Президент Обама назвав це рішення ганьбою і пообіцяв боротися далі.

Сенат США відмовився прийняти законопроект про посилення контролю за продажем вогнепальної зброї. Його підтримали лише 54 сенатори (для прийняття було необхідно мінімум 60 голосів), 46 висловилися проти.

Рішення сенату викликало бурхливе захоплення 3. Він назвав провал законопроекту ганьбою, а прийняте рішення - політично мотивованим.

"Це був дуже ганебний день для Вашингтона. Але ця боротьба не закінчена. Рано чи пізно ми розберемося з цим", - заявив Обама.

За його словами, сенатори "просто зазнали зовнішнього тиску і шукали виправдання, щоб проголосувати проти ... законопроекту, який підтримують 90 відсотків американців".

Окрім того, глава Білого дому різко засудив лобістів, звинувативши їх у свідомому поширенні неправдивої інформації про законопроект. Збройове лобі і їхні союзники стверджували, що він порушує закріплене в Конституції США право на носіння зброї.

Барак Обама просуває ідею про посилення контролю за зброєю після трагедії у школі Сенді-Хук у місті Ньютаун (Коннектикут), де в грудні 2012 року озброєний 20-річний Адам Ленца застрелив 26 людей, з них 20 дітей.

Раніше президент закликав законодавців у конгресі прийняти законопроект, який виділяє три пріоритетні напрямки у сфері регулювання торгівлі зброєю: посилення заходів щодо встановлення особи покупця, обмеження розмірів магазинів автоматичної зброї 10 патронами, а також введення заборони на продаж гладкоствольної зброї.

Проте сенат США нещодавно відмовився розглядати дві останні пропозиції, заявивши, що запропоновані обмеження не отримали достатньої підтримки в суспільстві.

Компромісний проект закону, складений при спільній участі Демократичної і Республіканської партій, передбачав застосування поліцейської процедури упізнання особи при всіх актах купівлі зброї, в тому числі, в інтернеті або на виставках зброї.

Згідно з останніми опитуваннями, більше 80% американців підтримують ідею проведення більш ретельної перевірки особистості серед покупців зброї.

Однак рівень підтримки заходів з посилення законів про зброю в цілому помітно нижчий: якщо раніше він досягав 58%, то до січня їхня кількість знизилася до 48%. !zn

Читайте також:

Коннектикут прийняв найжорсткіший "антизбройовий" закон на території США

Ажіотажний попит на зброю у США спустошив полиці магазинів

Збройове лобі у США "напало" на дочок Обами

У США пройшли десятки демонстрацій проти обмеження обігу зброї