UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гамбія подала в Суд ООН на владу М'янми з обвинуваченням у геноциді мусульман-рохінджа

М'янма традиційно заперечує звинувачення в геноциді.

Міністерство юстиції Гамбії звернулося до Міжнародного суду ООН зі звинуваченням влади М'янми в скоєнні геноциду рохінджа. Понад 730 тисяч мусульман рохінджа втекли в сусідній Бангладеш після розбиття військовими М'янми в 2017 році. За словами американських слідчих військові дії відбувалися з "геноцидним наміром".

"Мета - змусити М'янму відповідати за свої дії проти власного народу. Прикро, що наше покоління нічого не робить, поки на їх очах розгортається геноцид", - цитує Reuters міністра юстиції Гамбії, в.о. генерального прокурора Абубакарра Тамбалду.

М'янма, у свою чергу, заперечує звинувачення в геноциді і заявляє, що її жорстокі дії були спрямовані на войовничих сепаратистів у штаті Рахін.

Очікується, що перші слухання відбудуться вже в наступному місяці.

Читайте також: Парубій готовий обдзвонювати депутатів заради прийняття закону про державну мову

Раніше повідомлялося, що міжнародна правозахисна організація Amnesty International позбавила державного радника М'янми Аун Сан Су Чжі своєї вищої нагороди "Посланник совісті" з-за геноциду мусульман рохінджа.

14 грудня 2018 року палата представників США переважною більшістю голосів прийняла резолюцію, що оголошує злочини, вчинені силами безпеки М'янми проти мусульман рохінджа геноцидом.

В 2017 році Бангладеш і М'янма підписали угоду про повернення на батьківщину сотень тисяч біженців рохінджа, які знайшли притулок в прикордонному місті Бангладеш Кокс Базарі після їх жорстокого розгону військовими в штаті Ракхайн. Ця операція була здійснена з міжнародного тиску на М'янму. У Бангладеш вважали, що процес репатріації біженців закінчиться протягом року. У США військові репресії в М'янмі назвали "етнічною чисткою".