Влада американського міста Окленд на цьому тижні декриміналізувала вживання галюциногенних грибів, кактусів і чагарників (наприклад, ібоги). Денвер зробив це ще минулого місяця. Сенатор-республіканець пропонує прийняти аналогічну резолюцію в Айові. У Каліфорнії і Орегоні проходять кампанії щодо декриміналізації психоактивних рослин та легалізації використання псилоцибіна в терапевтичних цілях. Видання The Economist пише, що це правильне рішення.
Півстоліття тому терапевтичний потенціал психоактивних препаратів надихнув науковців на проведення близько 1000 досліджень їхнього впливу на різні психічні захворювання.
Дослідження були закриті через паніку, спровоковану Тімоті Лірі, психологом і євангелістом психоделічних наркотиків, який закликав молодь Америки "налаштовуватися і кидати" все нудне майбутнє, яке їхні батьки намітили для них.
Повільно, під впливом правового статусу ліків, дослідження психоделіків знову почалися - в основному на псилоцибіні, тому що він легко синтезується і не стигматизований в тій же мірі, що ЛСД (спасибі, Тімоті Лірі).
В американських університетах і в Імперському коледжі було проведено близько десятка невеликих досліджень. Їхні результати вказують на те, що псилоцибін, поряд з підтримуючою психіатричною допомогою, може бути ефективним засобом лікування депресії, залежності та обсесивно-компульсивного розладу.
Близько 300 мільйонів осіб страждають від депресії. Щорічно від впливу тютюну помирає близько 8 мільйонів людей. Америка потерпає від опіоїдної епідемії. Протягом 30 років не було значного прориву в лікуванні депресії. Світ потребує більшої кількості інструментів для боротьби з депресією та залежністю, пише The Economist.
Американське Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів зацікавлене в тому, щоб надати псилоцибіну статус "прориву" - це означає, що відомство хоче прискорити процес отримання дозволу на використання речовин.
Але навіть серед деяких прихильників декриміналізації псилоцибіну є побоювання щодо безпеки його застосування. Стверджується, що ліки надають потужний вплив на мозок, і поки що людству відомо про це недостатньо. Деякі люди - наприклад, ті, у кого сімейна історія шизофренії - взагалі не повинні приймати це, зазначає видання.
Дослідники побоюються, що в разі, якщо з людьми відбудеться кілька нещасних випадків при прийомі психоделіків, це призведе до паніки і закриття досліджень на першому ж тапі.
The Economist вважає, що нещасні випадки обов'язково відбудуться, адже це, що завжди трапляється, коли люди чинять вплив на свій мозок.
В залежності від країни 12-34% споживачів псилоцибіну відчувають тривожні переживання, які іноді мають тривалий ефект. Але широкомасштабне дослідження американців не виявило зв'язку між прийомом психоделічних препаратів та проблемами психічного здоров'я.
Псилоцибін наділений потенціалом як зцілювати хвороби людей, так і доставляти їм задоволення. Третина добровольців у дослідженні оцінили містичний досвід, який викликав психоделік, як найглибший в їхньому житті, а ще третина помістила його в п'ятірку кращих. Крім того, в порівнянні з іншими речовинами, що впливають на настрій, це досить безпечно. Псилоцибін не викликає звикання, як і не існує відомої смертельної його дози.
Очевидно, кроки щодо декриміналізації психоделіків повинні супроводжуватися кампаніями по інформуванню людей про ризики. Ті, хто їх приймає, мають створити відповідну атмосферу - безпечне місце з доброзичливими людьми і тверезим другом. Але людство має бути щасливим, що йому доступні такі потужні ліки, а не саджати у в'язницю людей за їх прийом, резюмує видання.