UA / RU
Підтримати ZN.ua

G7 узгоджує проект керівних принципів регулювання діяльності розробників ШІ 

Група попередила про потенційні ризики, пов'язані зі штучним інтелектом.

Представники провідних демократичних країн "Великої сімки" в цілому погодили проект керівних принципів для розробників передових форм штучного інтелекту, сподіваючись пом'якшити пов'язані з цим ризики, такі як переслідування, дезінформація та проблеми з конфіденційністю. Про це повідомляє Kyodo.

Група G7 обговорює необхідність міжнародних стандартів для використання технологій, що швидко розвиваються, таких як ChatGPT на основі штучного інтелекту.

Під час зустрічі в Кіото 9 жовтня представники G7, в тому числі міністр внутрішніх справ і комунікацій Японії Дзюндзі Сузукі, погодили 11 принципів. Серед них - відповідні заходи протягом усього життєвого циклу ШІ, такі як незалежне зовнішнє тестування для усунення ризиків і вразливостей, а також кроки для захисту авторських прав.

Читайте також: Штучний інтелект вперше знайшов наднову без допомоги людини

Очікується, що лідери країн затвердять ці принципи до того, як відповідні міністри досягнуть офіційної угоди пізніше цього року.

Зустріч відбулася на полях Форуму з управління Інтернетом.

G7 попередила про потенційні ризики, пов'язані зі штучним інтелектом, в тому числі про онлайн-переслідування, зловживання, загрози безпеці та конфіденційності, а також про небезпеку маніпулювання інформацією.

Японія, яка цього року головує в G7, очолила переговори групи щодо правил, які зроблять передові системи штучного інтелекту більш безпечними та надійними, оскільки ШІ вважається важливим інструментом для впровадження інновацій для вирішення глобальних проблем, таких як кліматична криза.

Один із принципів у проекті групи стосується розробки інструментів для маркування та ідентифікації контенту, створеного штучним інтелектом у межах боротьби з дезінформацією та зловживанням даними.

Відповідно до принципів G7, Японія розробляє внутрішні рекомендації щодо зменшення ризиків надмірної залежності від систем і технологій ШІ.

G7 також має на меті підготувати міжнародний кодекс поведінки для розробників інструментів штучного інтелекту, щоб запобігти використанню відповідних технологій у злочинах, а також керівні принципи для постачальників і користувачів послугами у сфері штучного інтелекту.

До G7 входять Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, США, Японія, а також ЄС.

Читайте також: OpenAI досліджує створення власних чіпів штучного інтелекту

Раніше повідомлялося, що міністри цифрових технологій країн G7 узгодили п'ять принципів розвитку гнучких форм управління новими технологіями, такими як штучний інтелект, на тлі швидкого поширення використання чат-ботів на основі ШІ по всьому світу.

Швидкі темпи розвитку ШІ підкреслили необхідність міжнародних стандартів для управління цією технологією, і багато країн посилили регулювання використання ChatGPT від OpenAI через побоювання щодо конфіденційності.