Міністри закордонних справ країн G7 шукали спільну стратегію, яка б допомогла змусити Росію відмовитися від підтримки режиму Башара Асада в Сирії. Вони посилили критику на адресу Москви, але розділилися щодо нових санкцій проти російських військових офіцерів, які працюють з Дамаском.
Про це пише Financial Times, зауважуючи, що вчора у італійському місті Лукка пройшов перший день дводенної зустрічі міністрів закордонних справ країн G7. Голова британської дипломатії Борис Джонсон заявив, що Москва постала перед "вибором" після хімічних атак, організованих сирійським режимом, і американського ракетного удару у відповідь на неї.
"Цей вибір полягає в тому, щоб або прилипнути, як клей, до режиму Асада - отруйного режиму, який труїть свій власний народ, а також репутацію Росії - або ж працювати з усім світом над пошуком політичного рішення", - сказав Джонсон.
Його слова прозвучали після того, як Держсекретар США Рекс Тіллерсон зайняв більш жорсткий тон щодо Москви перед запланованим візитом в Росію, назвавши владу Башара Асада "режимом вбивць". Також президент США Дональд Трамп і прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей під час телефонної розмови погодилися, що існує "вікно можливостей для того, щоб переконати Росію, що союз з Асадом більше не в її стратегічних інтересах".
"Але в той же час, коли країни G7 займають жорсткішу лінію щодо російської підтримки Асада, вони не проявляють інтересу до ідеї, яку просуває Велика Британія, щодо запровадження нових санкцій проти російських офіцерів, які працюють з Дамаском", - йдеться в статті.
"Санкції - не доречний інструмет і не можуть бути швидко імплементовані. Зараз нам потрібно пожвавити діалог з Росією, щоб спільно використати нинішній момент для політичного процесу. Ми не повинні заганяти Росію далі в куток, що змусить її насправді лише зміцнити зв'язки з сирійським режимом", - сказав виданню неназваний дипломат G7.
Інший дипломат також прокоментував Financial Times, що нові санкції з боку G7, запроваджені до візути Тіллеросона в Москву, не змусять Росію змінити свій політичний курс. Італійські чиновники також сказали, що Рим "не розглядає поглиблення санкцій". Країни ЄС ще раніше розділилися в ставленні до питання запровадження покарань для Росії. Під час бомбардування Алеппо минулого жовтня Італія відкинула вимоги Британії, Франції і Німеччини запровадити нові санкції проти Кремля.
Разом з іншими європейськими дипломатами Рим тепер наполягає, що акцент потрібно зробити на відновленні мирних преговорів під егідою ООН у Женеві, щоб домовитися про нове перемир'я.
Тим часом, Канада може ввести додаткові санкції проти Росії за підтримку Асада. Зокрема, прем'єр-міністр Джастін Трюдо зазначив, що його країна готова підтримати дії, які покажуть Росії її відповідальність за дії сирійського режиму.
Нагадаємо, 7 квітня в совенных кораблів США були випущені 59 ракет по авіабазі урядових військ Сирії у провінції Хомс. Ракетний удар є відповіддю на хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб.
4 квітня сирійської провінції Ідліб, яку контролюють повстанці, сирійська армія провела атаки за допомогою газу, які призвели до смерті 72 осіб, у тому числі 11 дітей. Близько 400 людей отримали поранення, зокрема, хімічні опіки очей та дихальних шляхів. Правозахисні організації стверджують, що для атак армія Асада використовувала заборонену хімічну зброю, від використання якого раніше публічно відмовилася.
Читайте про політичні наслідки американської акції в Сирії в статті Олексія Коваля "Трамп пориває з доктриною невтручання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".