Федеральна служба безпеки РФ зажадала від сервісу обміну повідомленнями Telegram розшифрувати листування користувачів на виконання так званого "закону Ярової", заявив засновник сервісу Павло Дуров, передає "Радіо Свобода".
Як сказано в протоколі, який засновник месенджера опублікував у себе на сторінці "ВКонтакте", він повинен був надати ключі шифрування 14 липня. Компанії дали на це п'ять днів, однак до кінця серпня вона так і не зробила цього і 14 вересня протокол про адміністративне правопорушення склали без Дурова.
"В Росії у Telegram вже близько 10 мільйонів користувачів, і країна, схоже, поспішає приєднатися до Ірану в питанні заведення справ на керівництво Telegram. Через невиконання антиконституційного закону Ярової ФСБ складає на нас адміністративні протоколи, які, як вважають юристи, неминуче призводять до судових процесів", - написав Дуров у соцмережах.
Обов'язок надавати ФСБ інформацію для розшифровки повідомлень ввели влітку 2016 року після прийняття "антитерористичних" законів, так званого "пакету Ярової". У червні цього року Telegram був зареєстрований як поширювач інформації в Росії після того, як Роскомнагляд пригрозив заблокувати сервіс.
Напередодні стало відомо, що в Ірані завели кримінальну справу стосовно Павла Дурова. Іранська влада вважає, що месенджер Telegram популярний серед джихадистів терористичного угруповання "Ісламська держава".
Раніше, в Роскомнагляді заявили про те, що керівництво соціальної мережі Facebook в 2018 році має виконати російський закон про локалізацію персональних даних користувачів, інакше ресурс припинить роботу на території РФ.