UA / RU
Підтримати ZN.ua

ФРН перевірить дані Ізраїлю про таємну ядерну програму Ірану

Міжнародне співтовариство сумнівається, що Іран проводить мирну ядерну програму.

У Німеччині уважно проаналізують інформацію Ізраїлю щодо Ірану. Про це сказав журналістам представник федерального уряду, передає "Укрінформ".

"Ми детально проаналізуємо і оцінимо інформацію ізраїльської сторони", - заявив представник прес-служби.

"Зрозуміло, що міжнародне співтовариство сумнівається, що Іран проводить виключно мирну ядерну програму. Саме з цієї причини в 2015 році і було укладено ядерну угоду, створивши важливу і надійну систему моніторингу з боку МАГАТЕ для дотримання угоди", - йдеться в заяві.

"Ця незалежна система моніторингу буде і надалі необхідна для забезпечення дотримання Іраном ядерних обмежень, прописаних в Угоді, і мирного використання Тегераном ядерної енергії", - підкреслив представник уряду.

За його словами, МАГАТЕ має негайно зайнятися ізраїльською інформацією.

Раніше прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху оприлюднив документи, які підтверджують, що Іран таємно продовжує ядерну програму.

28 січня США та їх європейські союзники створили робочі групи для обговорення змін до чинної ядерної угоди з Іраном, а також реакції на деструктивний вплив Ірану в регіоні.

У жовтні президент США Дональд Трамп, на відміну від лідерів інших великих держав, відмовився підтвердити, що Тегеран дотримується договору щодо іранської атомної програми. Виступаючи 13 жовтня, Трамп не оголосив про вихід із договору з Іраном, проте дав Конгресу США 60 днів для ухвалення рішення про відновлення економічних санкцій проти Тегерана, які були скасовані у межах договору щодо іранської атомної програми.

Угода щодо ядерної програми Ірану була досягнута в липні 2015 року, між Іраном, з одного боку, і США, Великою Британією, Францією, Китаєм, Німеччиною та Росією з іншого. Тегеран погодився на низку поступок за масштабами своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.

США підозрюють Іран у порушенні цієї угоди, наслідком чого стало прийняття нових санкцій. Тегеран вже оскаржив у Раді Безпеки ООН санкції з боку США.

Експерти стверджують, що відмова США від ядерної угоди з Іраном погіршить ситуацію навколо ядерного питання. Детальніше про перипетії довкола іранського ядерного питання читайте у матеріалі експерта Віктора Каспрука "Чи вийде президент Трамп із ядерної угоди з Іраном?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".