У Федеративній Республіці Німеччина може на офіційному рівні змінитися позиція по газопроводу «Північний потік-2» вже після призначення нового канцлера. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю виданню Ceenergy News.
"Насправді, в самій Німеччині багато голосів виступають проти" Північного потоку-2 ", і позиція Берліна може змінитися після майбутніх виборів", - сказав Кулеба.
Він зазначив, що США також не відмовилися повністю від санкцій проти російського газопроводу. "Це скоріше перерва. Наша боротьба за збереження національних інтересів України і європейської безпеки буде продовжуватися. Як говориться в одному золотому правилі дипломатії, нічого повністю не узгоджено, поки все не узгоджено", - додав міністр.
За його словами, Україна дотримується "чіткої позиції" по газопроводу "Північний потік-2". "Справа не тільки в Україні і наших економічних інтересах. Дуже небезпечно для загальної євроатлантичної безпеки і єдності передавати в руки Володимира Путіна таку потужну політичну зброю, як" Північний потік-2 ", - уточнив він.
Кулеба додав, що компроміси в питаннях безпеки ніколи добре не працювали і в минулому. "Ми сподіваємося переконати наших німецьких і американських партнерів сприймати наявну загрозу серйозно. Над цим зараз працює українська дипломатія", - резюмував глава МЗС.
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що умовою запуску "Північного потоку-2" повинна бути деокупація українських територій і енергобезпека України.
"Північний потік-2" - це, перш за все, загроза безпеки України, а не тільки економіці. Ми проти "Північного потоку-2". Умовою його запуску повинна бути деокупація українських територій і енергобезпека України. Це буде чесна компенсація загроз. Таку позицію я висловив на переговорах минулого тижня в Берліні ", - сказав Кулеба.