Минулий, 2014-й рік був відзначений погіршенням ситуації з дотриманням прав і свобод людини, йдеться в звіті організації Freedom House.
При цьому автори звіту підкреслюють, що така тенденція спостерігається вже дев'ятий рік поспіль.
"Навіть після такого тривалого періоду зростання тиску на демократію, розвиток подій у 2014 році було виключно похмурим. Наведені в доповіді дані показують, що майже в два рази більше країн продемонстрували спад, ніж зростання - 61 проти 33. Кількість тих країн, де ситуація показала тенденцію до поліпшення, виявилася найнижчою з початку спаду дев'ять років тому", - йдеться в коментарі до звіту, розміщеному на сайті організації.
Відсутність просування демократії у світі була помітною, зазначає Freedom House. Єдиним винятком був Туніс, який перший серед арабських опанував країною статусу вільної країни (за методологією організації) з часів початку громадянської війни в Лівані 40 років.
"Але тривожно велика кількість великих, економічно розвинутих або тих, які мають вплив у регіоні, країн відкотилися назад: Росія, Венесуела, Єгипет, Туреччина, Таїланд, Нігерія, Кенія і Азербайджан", - відзначають аналітики.
Серед кричущих порушень стандартів демократії аналітики відзначили вторгнення Росії в Україну. На їхню думку, криза в Україні є наймасштабнішою на просторах Європи з часів Балканських воєн.
"Російська інтервенція була прямим порушенням міжнародного договору, який гарантував Україні її територіальну цілісність. Президент РФ Володимир Путін зробив своє презирство до цінностей ліберальної демократії безпомилково ясним. Він і його прихильники прирівняли грубу пропаганду до теперішнього журналізму, ставилися до борців за права людини як до ворогів держави і таврували представників ЛГБТ-спільноти (лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів) як морально деградуючих", - наголошують у Freedom House.
Україну за класифікацією організації віднесли, як і роком раніше, у розряд "частково вільних" країн. Розраховане значення індикатора свободи склало 3 пункти з 7 можливих, що менше, ніж роком раніше (3,5). Погіршення відзначається зокрема в зв'язку з конфліктом на Сході, де фіксується порушення прав місцевих жителів. При цьому, навіть беручи до уваги вплив революційних подій в Україні, аналітики відзначають серед іншого високий рівень корупції в країні і відносно низький рівень розвитку політичної системи.
Вчора повідомлялося, що Україна заняла 162-е місце серед 178 країн у щорічному рейтингу "Індекс економічної свободи", який щорічно готує Heritage Foundation спільно з газетою Wall Street Journal. В минулому році Україна перебувала на 155-місці, ще рік тому - на 161-му.