UA / RU
Підтримати ZN.ua

Французький художник показав як може виглядати світ після кліматичного апокаліпсису

Фаб'єн Барро використовує фотографії з дрона, щоб привернути увагу до кліматичних змін

© Fabien Barrau
© Fabien Barrau
© Fabien Barrau
© Fabien Barrau
© Fabien Barrau
© Fabien Barrau

Французький цифровий художник Фаб'єн Барро за допомогою дронів, показав як може виглядати наш світ після апокаліпсису викликаного кліматичними змінами.

Серія зображень, що отримала назву «Новини з майбутнього», зображує відомі архітектурні пам'ятки Парижу, Риму, Нью-Йорку та Лондона, затоплені хвилями або занурені в пустельні піски.

«Я намагаюся уявити, що станеться в разі опустелювання, підняття рівня Світового океану або тропікалізаціі регіону», - сказав Барро в інтерв'ю Dezeen.

У кожній композиції він поєднує фотографії з дронів та стокові зображення, щоб уявити, як майбутні покоління, які вижили після кліматичного апокаліпсису, досліджуватимуть руїни великих міст через сотні років.

Барро представляє, як наші нащадки відчувають «те саме почуття, що і археологи 19 століття, що відкрили Помпеї», римське місто, поховане і збережене під попелом від катастрофічного вулканічного вибуху в 79 році нашої ери.

Кінематографічні фотомонтажі Барро натхненні його улюбленими творами постапокаліптичної фантастики. Зображення двох китів, плаваючих над Паризької Тріумфальною аркою, - данина поваги французькому художнику Ролану Кату, чиї роботи в 1970-х і 80-х роках зображували морських істот, плаваючих над затонулими містами.

Новини з майбутнього навмисно викликають в пам'яті такі фільми, як «Планета мавп» (1968), «Божевільний Макс» (1979), Акіра (1988) і документальний фільм 2008 року від National Geographic під назвою «Наслідки: нуль населення».

«Драматичні образи покликані стати закликом до дії», - стверджує Барро.

Мотивацією художника для створення цієї серії стало бажання вплинути на поінформованість про зміну клімату та невідкладність діяти кожен день відповідно зі своїми коштами і можливостями.

«Моя невелика сила - створювати зображення і уявляти себе дослідником, який повернеться з майбутнього з фотографіями зміненого світу», - каже Барро. «Я як і раніше переконаний, що такий простий спосіб може мати великий вплив на людей, особливо на наймолодших, щоб вони могли зрозуміти ймовірність наслідків бездіяльності».

Читайте також: Найбільшу загрозу для людства зараз представляє пандемія та зміна клімату — Урсула фон дер Ляєн

Раніше стало відомо, що зміни клімату в 2020 році коштували світу близько $150 млрд і забрали життя 3,5 тис осіб.

Також нагадаємо, що швидкість танення льодів Землі досягла рекордного рівня. За 23 роки щорічна маса втраченого льоду зросла на 65%.