UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція закликає Великобританію переглянути систему надання притулку нелегалам

Мета – припинити трагедії з багатьма жертвами в Ла-Манші

Франція закликала Великобританію переглянути свою систему надання притулку мігрантам та підписати пакти про безпеку кордонів також із Бельгією та Нідерландами.

Мета такого прохання — запобігти випадкам, коли люди наражають своє життя на небезпеку, перетинаючи Ла-Манш на невеликих човнах, щоб потрапити до Великобританії.

Читайте також: Британія та Франція – на останній стадії угоди щодо боротьби з нелегальною міграцією

Міністр внутрішніх справ Жеральд Дарманен сказав в інтерв'ю Financial Times, що такі кроки доповнять переглянуту угоду, підписану в листопаді, згідно з якою Великобританія збільшить виплати Франції приблизно на 15% до £63 млн. на рік для фінансування збільшення кількості офіцерів, які патрулюють французькі пляжі. 200 до 300. Він схвально висловився про угоду.

Однак це було сказано лише за кілька годин до того, як у чотири людини загинули біля берегів Кента, намагаючись переправитися до Великобританії з Франції на мороз. Це було минулої середи.

У спільній заяві після останніх смертей глава МВС Франції та його колега з Великобританії Суелла Браверман сказали, що ці події наголошують на необхідності активізації співпраці між Лондоном та Парижем у рамках таких механізмів, як оновлений пакт.

Читайте також: Троє африканських біженців одинадцять днів просиділи на кермі нафтового танкера

Дарманен зазначив, що переправи на невеликих човнах зміщуються від французького порту Кале. За його словами, половина з них наразі вирушає з Бельгії, крім того, мережі торговців людьми діють також із Нідерландів.

"Ми вважаємо, що Великобританії має сенс підписати угоди, аналогічні тим, що у них є з нами, з Бельгією та Нідерландами", – наголосив він.

Дарманін сказав, що необхідний новий договір про надання притулку між Великою Британією та ЄС, а не лише з Францією, щоб встановити законні маршрути в'їзду та організовану систему депортації.

"Ми абсолютно згодні прийняти назад частину мігрантів, які прямують до Британії, за умови, що це робитиме не лише Франція", - наголосив він.

“Така система усуне деякі стимули для перетину Ла-Маншу, – стверджує він. — Зараз у людей немає іншого виходу, як переправлятися на маленьких човнах.

Окремо французький уряд намагається посилити власні імміграційні правила, щоб вирішити давні проблеми, такі як невиконання більшості постанов про депортацію та залежність секторів економіки від нелегальної робочої сили мігрантів.

Дарманіну та міністру праці Франції Олів'є Дюссопту доручено провести проект імміграційного закону через парламент, починаючи з січня. Але щоб домогтися його ухвалення, їм доведеться завоювати прихильність опозиційних депутатів після того, як центристський альянс президента Еммануеля Макрона втратив свою більшість на червневих виборах.

Дарманін заявив, що законопроект полегшить депортацію іммігрантів. Він також полегшить адміністративний тягар для іммігрантів, які перебувають на шляху "інтеграції та асиміляції", сказав він. Закон також передбачає новий вид дозволу на роботу, який можуть отримати люди, які вже нелегально працюють у Франції у галузях, де відчувається нестача робочої сили.

Цього року кількість мігрантів, які прибули до Великобританії через Ла-Манш, підскочило до більш ніж 40 000 осіб, що є найвищим показником початку збору даних у 2018 році. В одному з випадків минулого року 27 людей потонули під час спроби переправи, незважаючи на те, що викликали на допомогу британську та французьку берегову охорону.