UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція почала розслідувати ймовірне застосування шпигунської програми Pegasus проти своїх журналістів

Французький сайт Mediapart звинуватив Марокко у використанні шпигунської програми .

У Франції  правоохоронці розпочали розслідування через те, що за журналістами місцевого онлайн-видання почали стежили за допомогою ізраїльської програми Pegasus, про яку почали говорити на міжнародній арені після опублікованих результатів журналістського розслідування «Проєкту Pegasus»,  інформує «Радіо свобода».

В заяві Офіс прокурора Парижа, у вівторок, 20 липня, зазначив, що вони розглянуть десять різних ймовірних порушень щодо можливих витоків особистої інформації, шахрайського доступу до персональних електронних пристроїв, а також ознаки діяльності злочинного угруповання.

Прокуратура зробила заяву після того, як 19 липня сайт Mediapart подав скаргу, в якій звинуватив секретні служби Марокко у використанні шпигунського обладнання Pegasus ізраїльської компанії NSO щодо мобільних телефонів двох своїх журналістів.

В Рабаті заперечують цю скаргу та називають її «необґрунтованою та хибною».

Угорські парламентарі 19 липня закликали почати аналогічне розслідування повідомлень про те, що уряд Орбана міг вести стеження за майже 15 людьми - адвокатами та журналістами.

Однак уряд Орбана заперечує будь-яке використання програмного забезпечення Pegasus.

Троянська програма Pegasus здатна миттєво встановитися на телефон жертви, досить один раз натиснути на надіслане зловмисниками посилання.

Після встановлення цієї програми на телефон, зловмисники отримують повний доступ до всіх файлів та програм на смартфоні, включаючи камеру та мікрофон.

Читайте також: Два шпигуна РФ збирали інформацію про керівництво Литви

Нагадаємо, колишній радник наслідного принца Саудівської Аравії Сауд аль-Кахтані, підозрюваний в причетності до вбивства журналіста Джамаля Хашоггі, користувався послугами ізраїльської компанії NSO Group для стеження за активістами та журналістами, критично налаштованих до Ер-Ріяду.

1 листопада 2019 року розробники месенджера WhatsApp подали позов проти ізраїльської компанії NSO Group, яка, на їхню думку, розробила інструмент для злому.

Зловмисники отримали доступ до інформації, яка зберігалася на смартфонах високопоставлених співробітників урядових органів і оборонних відомств США, ОАЕ, Бахрейну, Мексики, Пакистану, Індії, а також інших 14 країн з п'яти континентів планети.