UA / RU
Підтримати ZN.ua

Французький авіаносець з понеділка буде брати участь в операції проти ІД

Париж не має наміру інформувати Асада про свої дії в Сирії.

Авіаносець "Шарль де Голль" з понеділка, 23 листопада, буде брати участь у військовій операції проти "Ісламської держави", повідомив міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан в ефірі телеканалу Europe 1.

"Авіаносець з винищувачами на борту спільно з багатоцільовими винищувачами, які вже знаходяться в регіоні з понеділка почне завдавати удару по бойовикам ІД", − заявив міністр.

Ле Дріан стверджує, що метою операції є тотальне знищення "Ісламської держави". Основні цілі французької авіації – це фактична столиця ІД Мосул, один з найважливіших центрів терористів Ракка, а також родовища нафти, видобуток якої контролюється бойовиками.

Міністр уточнив, що Франція задіює в регіоні 38 одиниць винищувальної авіації. 18 винищувачів Rafale і Super 8 Etendard будуть перебувати на борту "Шарля де Голля", ще 12 винищувачів Rafale і Mirage 2000 дислокуються на військових аеродромах Йорданії та Об'єднаних Арабських Еміратів.

Ле Дріан підкреслив, що французьке військове керівництво не має наміру інформувати режим Башара Асада про свої плани в Сирії. Він також зазначив, що позиція РФ в Сирії щодо підтримки Асада змінилася, про що свідчить збільшення кількість ударів російської авіації по силах ІД.

Читайте також: Начальник французького Генштабу сумнівається в швидкій перемозі над ІДІЛ

Франція активізувала боротьбу проти "Ісламської держави" після терактів 13 листопада в Парижі, в результаті яких загинуло 129 осіб. Відповідальність за атаки взяла на себе ІД.

Після трагічних подій глава держави ввів надзвичайний стан, посилив контроль на кордонах країни. У Франції оголошений триденний траур.

Олексій Їжак у статті для ZN.UA Diabolus ex machine аналізує наслідки терактів в Парижі 13 листопада для системи міжнародних відносин. Росія використовувала атаки терористів для виходу з міжнародної ізоляції, в якій вона опинилася після анексії Криму та збройної агресії в Донбасі. "В результаті недавніх терактів на руки Росії прийшов джокер, який значно посилив її карти. Це не флеш-рояль, але сильна комбінація. Вона дозволяє не тільки блефувати, але і розкрити карти при досить високих ставках", − стверджує автор.

"Потрібно визнати, що російське участь корисно Заходу для боротьби з ІГ. Захід сказав колективне "та" співпраці з Росією в сирійському конфлікті, незважаючи на те, що Мінські угоди ще не виконані", − йдеться в статті.

Нагадаємо, президент США Барак Обама рекомендував Росії боротися з "Ісламським державою" в Сирії, а не захищати Асада. На саміті АСЕАН в Малайзії Обама сказав, що керівництву РФ "слід націлюватися саме на людей, які вбили російських громадян". Президент США мав на увазі теракт на борту авіалайнера A321, який забрав життя більше 200 російських громадян.

30 вересня Росія офіційно заявила, що завдала авіаударів в Сирії, після того, як верхня палата російського парламенту дала президенту РФ Володимиру Путіну дозвіл використовувати збройні сили по всьому світу.

З моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія і Іран надають підтримку режиму Асада, в той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.