UA / RU
Підтримати ZN.ua

Французькі правозахисники будуть судитися з ФБР і АНБ через стеження в інтернеті

Крім АНБ і ФБР у позові фігурують компанії Microsoft, Yahoo, Google, Paltalk, Facebook, AOL і Apple, які допомагали слідкувати за користувачами.

Дві французькі правозахисні організації подали позов, спрямований проти Агентства національної безпеки США, ФБР і семи компаній, які, ймовірно, допомагали американській владі отримати доступ до електронного листування і телефонних дзвінків французьких громадян.

Позов, в якому засуджуються американські методи шпигунства, який було оприлюднено колишнім співробітником розвідки Едвардом Сноуденом, поданий проти "невідомих осіб", проте як "потенційні спільники" АНБ і ФБР в ньому фігурують компанії Microsoft, Yahoo, Google, Paltalk, Facebook, AOL і Apple.

Повідомлення ЗМІ про те, що американська влада вела стеження за європейськими користувачами інтернету та посольствами в рамках програми PRISM викликали ускладнення у відносинах між США і Євросоюзом у той момент, коли почалися переговори щодо трансатлантичної угоди про вільну торгівлю.

"Це грубе втручання у приватне життя представляє серйозну загрозу для прав і свобод людини і може призвести до краху правопорядку, якщо не зупинити цей процес", - йдеться в заяві Ліги з прав людини та Міжнародної федерації за права людини.

Позов був поданий у паризький цивільний суд. Тепер прокурору треба вирішити, чи необхідно провести розслідування в даній справі. Якщо прокурор відмовиться це зробити, позивачі можуть звернутися до слідчого судді.

У позові вказується на "несанкціонований доступ до систем автоматичної обробки даних, збір особистих даних незаконними методами, свідоме порушення недоторканності приватного життя і зберігання даних і документів, отриманих цими методами".

Хоча позивачі стверджують, що основну відповідальність за організацію програми PRISM несуть АНБ і ФБР, вони також припускають, що зазначені американські компанії надавали спецслужбам технічні засоби для доступу до їх серверів та збору персональних даних.

Правозахисники стверджують, що ці дії є порушенням французьких законів, і закликають провести судове розслідування повідомлень про американські програми спостереження в газетах Guardian, Washington Post і Spiegel.

Поки ні АНБ, ні ФБР, ні Міністерство юстиції США ніяк не відреагували на позов.

Представники Facebook і Google заявили, що компанії не давали спецслужбам прямого доступу до своїх серверів, а інформацію про користувачів надавали лише в рамках закону. !zn

Читайте також:

У Франції є своя система стеження, схожа з американською Prism - Le Monde

Глава Естонії закликав ЄС менше обурюватися через шпигунство США: "Самі не дівчатка невинні"

Ветерани спецслужб розповіли, де можуть тримати Сноудена і як йому вибратися