UA / RU
Підтримати ZN.ua

Французи кардинально змінили свою думку щодо виходу Греції з єврозони – опитування

У червні вихід Греції з єврозони підтримували 39% французів, а в липні цей показник зріс до 50%.

Половина громадян Франції (50 %) підтримали вихід Греції з єврозони. При цьому проти такого рішення виступили 49% респондентів, свідчать результати опитування, проведеного компанією Odoxa, передає "Європейська правда" з посиланням на Le Figaro.

Розподіл думок з початку червня змінилося. Тоді вихід Греції з єврозони підтримували 39% французів, виступили проти – 57%.

Крім того, як свідчать результати опитування, близько 70% французів виступають проти списання боргу Греції, 22% - за часткове списання, і лише 7% - за повну.

Також більшість поляків виступають проти надання фінансової допомоги Греції. При цьому 24,1% респондентів категорично висловилися проти підтримки, а 35,5% опитаних назвали це найбільш правильним варіантом.

1 липня Міжнародний валютний фонд офіційно підтвердив, що Греція не виплатила 1,6 млрд євро. Прострочений платіж у МВФ еквівалентний дефолту.

Після цього, 5 липня, був призначений референдум в Греції, на якому 61,29% громадян висловилися проти умов угоди з кредиторами з грецької заборгованості. Такий підсумок оголосило Міністерство внутрішніх справ та адміністративної реформи Греції після обробки бюлетенів з 93% дільниць. Умови, запропоновані кредиторами, підтримали 38,71% виборців.

У відповідь президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що вихід Греції з єврозони є фактично неминучим. Разом з тим глава МВФ Крістін Лагард заявила, що фонд продовжує уважно відстежувати ситуацію в Греції після референдуму і готовий надати допомогу, якщо отримає відповідний запит.

Разом з тим, як писало видання Financial Times писало, щовихід Греції з єврозони відбудеться, але не скоро. Міністр фінасів Яніс Вароуфакіс вірно підкреслив, що всі угоди ЄС не передбачають процесу виключення країн з фінансових і політичних об'єднань. Таким чином, Греція може надовго лишатися у підвішеному стані: з паралельною внутрішньою валютою, але технічно в єврозоні. Європейські законодавці посилено працюють над вирішенням цієї дилеми. Однак вихід Греції з єврозони від початку не здавався простим процесом.