UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція завдає близько 20% авіаударів коаліції по "Ісламській державі"– французький адмірал

Адмірал Рене Жан Кріньола заявив про відступ бойовиків ІД.

Адмірал Рене Жан Кріньола, командувач французької військової-морської групою, кораблі якої в даний час знаходяться в Перській затоці, заявив, що ВПС Франції наносять близько 20% ударів коаліції під егідою США по позиціях терористичної угруповання "Ісламська держава" (ІД).

"Літаки Франції з авіаносця Charles de Gaulle щодня здійснюють удари по позиціях бойовиків... Ці удари дають свої результати. В даний час Франція здійснює майже 20% ударів коаліції", - сказав Кріньола інтерв'ю телеканалу BFM-TV.

Адмірал зазначив, що французькі ВПС підтримують "дії сухопутних сил", як це було "під час нещодавньої битві за визволення міста Рамаді в Іраку".

"Також виконано завдання зі збору розвідданих, як це відбувається в Сирії. Все це необхідно для розширення масштабів військових операцій проти угруповання ІД і в Сирії, і в Іраку", - повідомив Рене Жан Кріньола.

За його словами, "в даний час загони ІД відступають, особливо на території Іраку".

Франція активізувала боротьбу проти "Ісламської держави" після терактів 13 листопада в Парижі, в результаті яких загинуло 129 осіб. Відповідальність за атаки взяла на себе ІД.

Читайте також: Розвідка Франції з 2010 року знала про загрозу теракту в "Батаклані"– ЗМІ

Після трагічних подій глава держави ввів надзвичайний стан, посилив контроль на кордонах країни. У Франції оголошений триденний траур.

Олексій Їжак у статті для ZN.UA Diabolus ex machine аналізує наслідки терактів в Парижі 13 листопада для системи міжнародних відносин. Росія використовувала атаки терористів для виходу з міжнародної ізоляції, в якій вона опинилася після анексії Криму та збройної агресії в Донбасі. "В результаті недавніх терактів на руки Росії прийшов джокер, який значно посилив її карти. Це не флеш-рояль, але сильна комбінація. Вона дозволяє не тільки блефувати, але і розкрити карти при досить високих ставках", − стверджує автор.

"Потрібно визнати, що російське участь корисно Заходу для боротьби з ІГ. Захід сказав колективне "та" співпраці з Росією в сирійському конфлікті, незважаючи на те, що Мінські угоди ще не виконані", − йдеться в статті.