Міністерство закордонних справ Франції закликав Анкару відмовитися від різких заяв, крайнощів і провокацій на тлі загострення дипломатичного скандалу з Німеччиною, Нідерландами та іншими країнами ЄС, які заборонили у себе агітаційні виступи членів турецького уряду, передає Deutsche Welle.
У повідомленні французького МЗС від 12 березня також сказано, що уряд не став забороняти зустріч міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу з представниками турецької громади в місті Мец на сході Франції "через відсутність загрози громадському порядку".
На зустріч з Чавушоглу у Меці прийшли близько 800 осіб. Під час виступу, присвяченого конституційній реформі в Туреччині, міністр назвав Нідерланди "столицею фашизму".
У свою чергу прем'єр-міністр Данії Ларс Локке Расмуссен закликав турецького прем'єра Біналі Йилдирима відкласти візит до Данії, запланований на 20 березня.
"Такий візит не може відбутися в світлі нинішніх атак Туреччини проти Нідерландів. Тому я запропонував моєму турецькому колезі відкласти нашу зустріч", - пояснив дипломат.
Напередодні розгорівся дипломатичний скандал між Гаагою і Берліном з одного боку й Анкарою з іншого, пов'язаний з тим, що уряди Нідерландів і Німеччини заборонили членам турецького уряду проводити політичну агітацію серед громадян Туреччини, які проживають на території країн.
Після відмови трьох німецьких міст проводити заходи з передвиборними виступами турецьких міністрів президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що методи німецьких властей "нічим не відрізняються від нацистських", чим викликав обурення офіційного Берліна.
Поліція Нідерландів зупинила автомобіль міністра у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатми Бетюль Сайян Кайі, яка прибула до країни пізно ввечері в суботу, 11 березня.
За годину до інциденту Нідерланди відмовили в посадці літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу. Турецький міністр планував виступити у Роттердамі перед турецькою громадою з промовою, присвяченою конституційній реформі в Туреччині.
Детальніше про дії президента Туреччини, спрямовані на зміцнення особистої влади, читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Ісламський султанат епохи Ердогана" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".