Влада Франції відмовила засновнику 3 Джуліану Ассанжу в наданні політичного притулку, про що він попросив у листі до президента Франсуа Олланду, посилаючись на небезпеку для його життя, повідомляє Reuters.
"Франція отримала лист від пана Ассанжа. Поглиблений аналіз показав, що через низку юридичних і матеріальних аспектів ситуації Ассанжа, Франція не може задовольнити його прохання", - йдеться в заяві адміністрації глави держави.
При цьому у відповіді підкреслили, що не бачать безпосередньої небезпеки для життя Ассанжа, і нагадали, що на його ім'я виданий "виданий європейський ордер на арешт".
Раніше в листі Олланду засновник WikiLeaks вказав, що "тільки Франція в даний момент має можливість запропонувати йому необхідний захист проти політичних переслідувань, об'єктом яких він зараз є".
Наприкінці червня Wikileaks оприлюднив інформацію про стеження з боку США за президентами і урядом Франції. Правда, після розмови з президентом Франсуа Олландом американський лідер Барак Обама запевнив, що США більше не шпигують за союзниками, залишили цю практику. Також WikiLeaks надав інформацію, згідно з якою Агентство національної безпеки США прослуховувало 69 телефонів і факсів в уряду, багатьох міністрів і заступників міністрів ФРН.
WikiLeaks був заснований в 2007 році Джуліаном Ассанжем. На рахунку інтернет-ресурсу сотні тисяч гучних викриттів. Зокрема, портал опублікував дані про операції США в Іраку у 2009-2010 роках, які Ассанджу передав американський військовий Бредлі Меннінг. Через лічені тижні після першого масштабного витоку на Ассанжа було заведено кримінальну справу у Швеції. Дві жінки, з якими у нього були інтимні стосунки, несподівано звернулися в поліцію, причому одна з них з речовим доказом у вигляді порваного презерватива. Ассандж ці звинувачення заперечував. Щоб уникнути видачі з Великобританії до Швеції, в червні 2012 року він попросив політичного притулку в посольстві Еквадору в Лондоні. Ассанж побоюється, що Швеція, якщо він приїде, може видати його США. Там йому за законом про шпигунство за публікацію секретних матеріалів загрожує тривалий тюремний термін або навіть теоретично смертна кара.