UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція проти приєднання Румунії та Болгарії до Шенгенської зони

Франція не вітає приєднання Румунії і Болгарії до Шенгенської зони, побоюючись хвилі імміграції в Європейський союз з третіх країн.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус заявив, що Париж не вітає приєднання Румунії і Болгарії до Шенгенської зони.

За словами Фабіуса, приєднання Румунії і Болгарії означало б можливість для іммігрантів з третіх країн вільно приїжджати в Європейський союз.

Висловлювання Фабіуса послідували за гарячими суперечками, виниклими у французьких політичних колах з питання про ставлення до ромских мігрантів, які приїжджають здебільшого з Болгарії та Румунії.

Глава МВС Франції Манюэль Вальс на днях заявив, що роми не підлягають інтеграції у французьке суспільство і повинні бути відправлені на батьківщину.

"Спосіб життя ромів радикально відрізняється від нашого, а інколи й суперечить йому ... циганам слід повернутися на батьківщину - у Болгарію і Румунію", - заявив Вальс французьким ЗМІ.

Правила, пов'язані з перевірками паспортів на кордонах Румунії і Болгарії, були введені після приєднання обох країн до ЄС у 2007 р. Ці правила повинні були перешкодити мігрантів з третіх країн вільно перетинати кордони Євросоюзу. Очікується, що в січні 2014 року обмеження можуть бути зняті.

Нагадаємо, раніше влада Фінляндії пообіцяли заблокувати приєднання Румунії і Болгарії до Шенгенської угоди. І фінське уряд, і парламент одностайні в цьому питанні - на їхню думку, Румунія і Болгарія надто корумповані і недостатньо наполегливі в боротьбі з криміналом. При цьому міністр закордонних справ Фінляндії Пяйві Рясянен відкинула підозри в тому, що рішення Гельсінкі продиктовано проблемою наявності румунських нелегалів у фінських містах.

Раніше про рішення накласти вето на приєднання Румунії та Болгарії до Шенгену заявила Німеччина. Міністр внутрішніх справ ФРН Хан-Петер Фрідріх висловив побоювання, що з-за високої корупції в цих країнах шенгенські візи будуть продаватися, що спричинить за собою проникнення в Німеччину неблагонадійних громадян.

Шенгенська угода передбачає скасування паспортно-візового контролю на кордонах країн-учасниць угоди. В даний час в Шенгенську зону входять 26 країн, з яких 4 (Норвегія, Ліхтенштейн, Швейцарія та Ісландія) не є членами Євросоюзу. Болгарія і Румунія є членами ЄС з 2007 року. !zn

Читайте також:

Посол Франції пообіцяв спростити видачу шенгенських віз українцям

Країни Шенгену стали рідше відмовляти українцям у візах

Питання про приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони може бути вирішене до вересня 2012 року

Вступ Болгарії та Румунії до Шенгену знову відкладено до осені