Спочатку була атака на редакцію Charlie Hebdo в січні 2015 року, потім минулого листопада сталася ціла низка терактів у Парижі. А тепер, коли кров знову пролилася в Ніцці, постає питання, чи здатна Франція захистити себе від терористів.
Про це на сторінках австрійської газети Die Presse пише Рудольф Балмер. Він нагадує, що в минулий вівторок парламентська комісія з розслідування терактів в Парижі 2015 року представила свої висновки. І в них вона вказала, що внутрішні конфлікти між антитерористичними підрозділами Франції створюють перешкоди для ефективної боротьби з тероризмом.
Автор пояснює, що, зокрема, йдеться про споконвічне суперництво між французькою поліцією і жандармерією, які постійно сперечаються на тему, хто кому підпорядковується в яких ситуаціях. Члени комісії зібрала численні свідчення міністрів, чиновників і очевидців щодо роботи силових служб. Їх цікавило те, як правоохоронці і медики поводилися під час терактів.
Оглядач зауважує, що суперечки між різними французькими підрозділами доходили до абсурду. Приміром, 13 листопада 2015 року працівники поліції першими прибули на місце теракту в театрі "Батаклан". Там вже були військові, які патрулювали вулиці в рамках спецоперації Sentinelle. Поліцейські попросили військових віддати їм свої автомати Famas, оскільки можливість відкривати вогонь для солдатів була обмеженою. Однак французькі військові відмовилися виконувати прохання поліції, пояснивши, що у них "немає такого наказу".
Абсурдом, на думку комісії, було і те, що поліція відмовлялася впустити медиків у театр "Батаклан" до тих пір, доки не було оголошено про завершення спецоперації. Також комісія вказує на те, що цю "спецоперацію" проводили не антитерористичні спецпідрозділи, а чомусь паризькою кримінальною поліцією.
Таким чином, комісія запропонувала об'єднати всі служби, мета яких боротися проти тероризму, під єдиним керівництвом, як це було зроблено в США. Так можна було б прибрати зайві внутрішні конфлікти. Але в міністерстві внутрішніх справ відкинули цю ідею.
Як повідомлялося, пізно увечері 14 липня, під час святкування Дня взяття Бастили на Англійській набережній Ніцци вантажівка в'їхала у натовп людей. Жертвами теракту в Ніцці стали вже 84 людини, десятки поранених перебувають у критичному стані.Серед загиблих є громадянин України, ще один з пораненнями перебуває у лікарні, згідно з офіційними даними МЗС на 11:00 ранку п'ятниці.
Стежте за подіями у Ніцці після теракту в онлайн-трансляції на DT.UA.