UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція може продовжити локдаун до 23 липня — ЗМІ

Прем'єр-міністр Франції назвав умови скасування карантину після 11 травня.

Франція буде впроваджувати нову доктрину з тестування COVID-19 після 11 травня з метою тестування всіх, хто контактував з інфікованими людьми, заявив прем'єр-міністр Едуард Філіп, виступаючи в парламенті.

За його словами, уряд поставив перед собою мету проводити не менше 700 000 тестів на тиждень, починаючи з 11 травня, коли має розпочатися поступове ослаблення обмежувальних заходів.

"Як тільки у людини буде позитивний результат, ми почнемо виявляти і перевіряти всіх тих, хто має симптоми чи ні, хто мав з ними тісний контакт. Всі ці контактні випадки будуть перевірені, і їх попросять ізолювати себе", - сказав Філіп, передає Reuters.

Прем'єр-міністр також заявив про намір направити в парламент законопроект про продовження до 23 липня надзвичайного стану, який дозволяє уряду обмежувати свободу пересування, ведення бізнесу і зборів даним указом. Франція не припинить загальнонаціональний карантин, якщо кількість нових випадків коронавірусної інфекції не впаде нижче 3000 в день.

"Блокування знімається 11 травня, залежить від того, що нові випадки впадуть нижче 3000 в день ... Якщо показники погані, карантин не буде знято 11 травня", - сказав Філіп.

Передбачається, що з 11 травня поступово почнуть відкриватись невеликі магазинчики, також з 18 травня відновиться навчальний процес у школах, за умови, що в класі буде не більше 15 учнів.

За словами прем'єра, блокування, введене у відповідь на пандемію COVID-19, врятувало 62 000 життів в місяць, але збереження обмежень означатиме ризик економічного колапсу.

Кількість підтверджених нових випадків впало нижче 3000 осіб 15 квітня. За останні два тижні кількість нових випадків в день становило в середньому близько 2162 в день.

Нагадаємо, з 14 березня у Франції діють карантинні заходи. В країні закриті магазини, ресторани і розважальні заклади. З 16 березня закриті всі освітні установи. Тим не менш, карантин нерідко порушувався, що змусило владу посилити обмеження.