UA / RU
Підтримати ZN.ua

Франція готова об'єднатися зі США для удару по Сирії

Сирійське питання розділило західні країни на два табори. Берлін відмовився від силових дій слідом за Лондоном, а Париж готовий підтримати Вашингтон. Голова Європарламенту сподівається, що ухвалення рішення буде відкладено до отримання висновків експертів ООН.

Країни НАТО поки не змогли прийти до єдиного консенсусу з питання проведення військової операції у Сирії. Франція готова до створення "коаліції для втручання", Німеччина слідом за Британією відмовилася в цьому брати участь.

США заявили, що будуть діяти у національних інтересах і продовжать консультації з Великобританією, яка залишається "одним з найближчих союзників і друзів" Вашингтона, хоча британський парламент проголосував проти участі Лондона в силовому втручанні у сирійський конфлікт.

Глава Пентагону Чак Хейґел раніше заявляв, що США завдадуть удару по Сирії тільки у складі коаліції.

Франція, зі свого боку, висловила готовність вдарити по Сирії і без підтримки Британії. Президент Франсуа Олланд підкреслив, що об'єднані дії союзників у Сирії "повинні покласти кінець режиму Башара Асада", бо масове вбивство людей із застосуванням хімічної зброї не може залишитися безкарним.

На думку Олланда, мета втручання - не повалення диктатора з політичних мотивів, а порятунок людей від "злочинного уряду".

Він додав, що у разі бездіяльності Ради безпеки ООН, для втручання у сирійський конфлікт буде сформована коаліція. Незабаром Олланд має намір обговорити ситуацію у Сирії з американським президентом Бараком Обамою.

У той же час, Німеччина відмовилася брати участь в операції з завдання військових ударів по Сирії. "Про подібні дії нас ніхто не просив і ми їх не розглядали", - сказав глава німецького МЗС Ґідо Вестервелле.

Голова Європарламенту Мартін Шульц закликав виробити єдиний курс щодо Сирії.

На його думку, західні країни прислухаються до заклику генсека ООН Пан Ґі Муна і відкладуть прийняття рішення про втручання в Сирію до одержання висновків інспекторів ООН про використання хімічної зброї режимом Башара Асада.

Західні держави стали розглядати можливість вторгнення у Сирію після повідомлення про застосування хімічної зброї у передмісті Дамаска 21 серпня. Експерти ООН, які прибули до Сирії, зараз займаються встановленням факту хімічної атаки. Як очікується, вони нададуть свої висновки вже 31 серпня. !zn

Читайте також:

Сирія підготує 8 тисяч пілотів-камікадзе для відбиття можливої атаки

Обама не хоче повторювати у Сирії іракський сценарій

Зустріч постійних членів Радбезу ООН щодо Сирії завершилася безрезультатно

В Ірані погрожують атакувати Ізраїль в разі удару США по Сирії

Експерти спрогнозували три варіанти військової операції в Сирії - від символічних ударів до лівійського сценарію