Стартував Всесвітній економічний форум у Давосі, який цього року проходить в онлайн-форматі. Одними із найважливіших тем для обговорення стали проблема боротьби з пандемією, економічне відновлення після коронавірусної кризи та загроза кліматичних змін.
Прискорення переходу до «чистої енергетики» стало глобальним імперативом та ключовим важелем для відновлення економіки та вирішення надзвичайної ситуації з кліматом. Спікери форуму обговорили шляхи збільшення інвестицій для енергетичного переходу, необхідні для країн, що розвиваються.
«Ми перебуваємо на критичній межі боротьби зі зміною клімату. Трансформація енергетичного сектору є важливою, адже саме цей сектор становить 75% глобальних шкідливих викидів, а фінансування критично важливе для реалізації енергетичного переходу. Якщо ми провалимо фінансовий виклик – тоді ми зазнаємо невдачі в енергетичній трансформації. Особливу загрозу це становить для країн, що розвиваються», - каже виконавчий директор Європейського банку реконструкції та розвитку Нандіта Паршад.
«Однак, попри весь негатив, є і гарні новини. Ми знаємо, що варто робити. Чиста енергетика може стати найдешевшим джерелом енергії, крім того, вона не забруднює навколишнє середовище. Саме енергетичний перехід допоможе реалізувати енергетичну безпеку», - додає Паршад. За її словами, глобальний капітал повинен спрямовуватися саме на «зелені інвестиції», які стануть початком сталого економічного розвитку.
«Енергетичний перехід потребує значного фінансування, але саме сфера чистої енергетики допоможе створити багато нових робочих місць, що може стати важливим кроком для виходу з економічної кризи. Однак, реалізувати енергетичну трансформацію буде важко як для розвинених країн, так і для країн із низьким рівнем доходу», - зазначає Нандіта Паршад.
На думку спікерів, для досягнення енергетичного переходу потрібна прозора політика як з боку держави, так і з боку приватного сектору.
Нагадаємо, всесвітній економічний форум (ВЕФ), який щорічно відбувається у швейцарському Давосі, перенесли на літо 2021 року через пандемію коронавірусу. Організатор заходу Адріан Монк зазначив, що таке рішення не було легким, однак, на думку експертів, форум не може пройти безпечно в січні через пандемію коронавірусу в світі.
Що несе нове десятиліття світовій економіці і що робити, щоб воно не закінчилося великою депресією читайте в матеріалі Юлії Самаєвої "Зберегти розсудливість в епоху глобального економічного божевілля".