Шеф-редактор журналу Forbes Майкл Нор в інтерв'ю російським ЗМІ повідомив, що експерти Forbes помістили президента РФ Володимира Путіна на перше місце рейтингу найвпливовіших людей світу за його роль у врегулюванні сирійського питання.
На думку журналу, Путін, щодо якого позначення "диктатор" не виглядає перебільшенням, відтіснив на друге місце президента США Барака Обаму, який займав титул минулого року.
"Я не можу точно сказати, чому саме Путін став першим. Це колективна думка експертів, але можу припустити, що рішення приймали у розпал бюджетної кризи в США, під час шатдауна, коли Барак Обама показав слабкість. Окрім цього президент США не зміг проявити ініціативу, коли у світі розгорівся скандал навколо дій американської розвідки, у той час, коли Володимир Путін на міжнародній арені діяв рішуче. Так, цього року він зіграв ключову роль у врегулюванні сирійського питання. Саме тому, як мені здається, експерти зупинили свій вибір на президенті Росії", - зазначив Нор.
На прийняття рішення також могло вплинути протистояння Росії і США у питанні долі екс-працівника ЦРУ і АНБ Едварда Сноудена.
Як зазначив редактор Forbes, рейтинг складали на підставі голосів восьми експертів видання.
"Всього ми оцінювали 150 кандидатур за чотирма основними критеріями - по-перше, фінансові ресурси, якими володіють лідери, по-друге, ми враховували те, наскільки кандидати хочуть бути при владі і наскільки активно вони використовували свій вплив минулого року, на які сфери він поширювався", - зазначив експерт.
Як відомо, президент Росії Володимир Путін очолив рейтинг найвпливовіших людей світу за версією журналу Forbes. 61-річний політик випередив торішнього лідера, американського колегу Барака Обаму (друге місце) і голови КНР Сі Цзіньпіня (третє місце).
Канцлер ФРН Ангела Меркель, що посіла на рік раніше друге місце, тепер опустилася відразу на п'яте, пропустивши вперед Папу Римського Франциска.
Засновник Microsoft Білл Гейтс отримав шосту сходинку у рейтингу, за ним розташувався голова ради керівників Федеральної резервної системи США Бен Бернанке.
Восьме місце у списку посів король Саудівської Аравії Абдалла ібн Абдель Азіз Аль Сауд, дев'яте - голова Європейського центрального банку Маріо Драгі. Замикає десятку генеральний директор мережі магазинів Wal-Mart Майкл Дьюк, який витіснив британського прем'єра Девіда Кемерона на 11 позицію.
Всього цього року у списку 17 голів держав, 27 президентів та голів рад директорів компаній, а також 12 бізнесменів, у тому числі - Уоррен Баффет (13-те місце) Сергій Брін (17-те) і Марк Цукерберг.
Окрім того, у рейтингу фігурують дев'ять жінок, серед яких, окрім Меркель, президент Бразилії Ділма Руссефф (20-те місце), лідер Індійського національного конгресу Соня Ганді (21-ше), голова МВФ Крістін Лагард (35-те) і генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Маргарет Чен (59-те місце).
Всього до рейтингу Forbes увійшли 72 світових політичних, економічних і суспільних діячі. !zn
Читайте також:
Forbes склав рейтинг найбільш високооплачуваних письменників у світі
Forbes назвав Анджеліну Джолі найбільш високооплачуваною актрисою
Топ-20 найбагатших депутатів за версією Forbes очолив Порошенко