UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фонд актора Джорджа Клуні закликав Росію зняти звинувачення щодо фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір"

Фонд закликає звільнити сімох фігурантів

Правозахисний фонд "За справедливість" актора Джорджа Клуні і його дружини Амалії закликав РФ скасувати обвинувальний вирок щодо фігурантів Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір", передає УНН.

Фонд закликає звільнити сімох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" Марлена Асанова, Мемета Бєлялов, Тимура Ібрагімова, Сейрана Салієв, Сервера Мустафаєва, Сервера Зекірьяева і Едему Смаїл.

У звіті "Російська Федерація проти Сервера Мустафаєва та інших" на сайті фонду заявляють, що суд за звинуваченням цих людей був пов'язаний з порушенням їх права на справедливий суд та інших прав людини, включаючи право на презумпцію невинуватості, право на участь в судовому розгляді і свою захист в ньому, право на виклик і допит свідків, а також право на свободу від незаконного та довільного затримання. Відзначається, що судовий розгляд за звинуваченням семи кримських татар в причетності до терористичної діяльності має недостатньо доказів.

"З огляду на ці порушення, Військовий апеляційний суд. Власіха повинен скасувати вирок щодо віщезазначенніх осіб і прийняти постанову про їх негайне звільнення", - йдеться в звіті.

7 лютого під тимчасово окупованому Криму проходили масові обшуки в Білогірську, Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі та Радянському районі півострова. Були незаконно затримані активісти Ленур Сейдаметов, Азамат Еюпової, Тимур Ялкабов, Яшар Шіхаметов, Ернест Ібрагімов і Олег Федоров. Активістам інкримінують участь в організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною.

До арешту Ленур Сейдаметов займався передачами в СІЗО, здійснював закупівлю і розфасовку продуктів для посилок кримськотатарським політв'язням.

Читайте також: Правоохоронці почали провадження через катування в російській колонії фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір"

Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш опублікував доповідь про порушення прав людини в окупованому Криму. У документі вказується на конкретні факти порушень прав підсудних і відсутність неупередженого публічного судочинства на окупованому Кримському півострові. У доповіді зазначено, що затриманих не надають належний захист і не дозволяють зустрічатися з українськими консулами.