UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фінські військові використали глибинні бомби через виявлений у водах біля Гельсінкі об'єкт

Передбачається, що це була субмарина. Вибухи були попереджувальними.

Фінські військові заявили про виявлення невідомого підводного об'єкта в водах у Гельсінкі, повідомляє Reuters.

Моряки стверджують, що фіксували присутність об'єкта в понеділок і у вівторок, після чого підірвали кілька підводних бомб.

Міністр оборони Карл Хаглунд не уточнив, чи причетна до інциденту сусідня Росія. Однак він припустив, що це могла бути субмарина, яка, швидше за все, вже покинула територіальні води Фінляндії.

"У нас є вагомі підстави вважати, що мало місце якась незаконна підводна активність. Звичайно, ситуація, коли в наші територіальні води вторгаються, завжди серйозна", - сказав він фінському новинному агентству STT.

Міністр підкреслив, що попереджувальні залпи військові використовують вкрай рідко.

"Бомби не повинні були пошкодити цілі, їх підірвали, щоб даті мети зрозуміти, що її помітили", - зазначив один з представників фінського військового командування.

17 жовтня минулого року Збройні сили Швеції повідомили про виявлення в територіальних водах держави таємничого підводного об'єкта. Як повідомляли ЗМІ з посиланням на військових, він нібито передавав повідомлення російською мовою на аварійній частоті.

Військово-морські сили країни і ряду інших країн Балтії провели операцію з виявлення іноземного підводного човна, а західні журналісти навіть почали писати про повернення до часів "холодної" війни. У Кремлі заперечували будь-яку причетність до цього інциденту. Після тижня безуспішних пошуків і витрачених 2,2 мільйона євро операцію вирішили згорнути.

14 листопада головнокомандувач шведськими збройними силами Свенкер Йоранссон заявив, що Швеція має докази того, що невеликий підводний човен входив в її територіальні води в жовтні. При цьому він зазначив, що національну приналежність човна встановити не вдалося.

Після цього випадку на тлі агресивної політики сусідньої Росії Швеція і Фінляндія домовилися тісніше співпрацювати у військовій сфері.