UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фінська IT-компанія звинуватила РФ у багаторічному кібершпигунстві за США, Європою та Азією

Серед цілей російських хакерів були центр НАТО в Грузії, МЗС Туреччини і ряд держустанов у США, Європі та Азії.

У четвер, 17 вересня, фінська компанія F-Secure, що займається проблемами у сфері кібербезпеки, заявила, що Росія протягом семи років здійснювала кіберстеження за США і країнами Європи та Азії, йдеться в звіт компанії.

Згідно з інформацією F-Secure, з 2008 року на Росію працювала група хакерів The Dukes. Серед цілей хакерів були інформаційний центр НАТО і Євросоюзу в Грузії, грузинське оборонне відомство, МЗС Туреччини і Уганди, а також ряд інших державних установ та інститутів в США, Європі та Азії.

"Дослідження деталізує зв'язок між шкідливими програмами і тактикою атак і тим, що ми розуміємо під російськими ресурсами і інтересами", - сказав глава F-Secure Арттури Лехтие.

На його думку, ці зв'язки допомагають встановити, де і після чого відбулися атаки, як вони були виконані і які цілі при цьому переслідувалися.

"Всі ознаки вказують на підтримку російської держави", - вважає Лехтие.

Видання Newsweek писало, що хакери стали найпотужнішою зброєю Росії. В жаргоні хакерів існує поняття ефекту "від кібернетичного до фізичного". Це означає здатність хакера впливати на реальний світ за допомогою інструментів у віртуальному. І часто цей вплив має деструктивний характер.

Причетність до таких атак Росії дуже турбує Захід, оскільки це єдина країна, яка на сьогодні намагається поєднувати кібернетичні удари із реальним наступом танків. Раніше стало відомо, що російські хакери проникли в електронну пошту президента Барака Обами.