UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фінляндія розпочала офіційну оцінку перспектив вступу до НАТО

Висновки експертів щодо перспектив членства в НАТО для Фінляндії будуть готові навесні.

МЗС Фінляндії повідомив, що у рамках роботи над доповіддю про зовнішню політику і політику безпеки будуть оцінені можливі наслідки вступу країни в НАТО, передає Yle.

Для формулювання даної оцінки призначені чотири фахівця. Фінляндію представляє глава Зовнішньополітичного інституту Тейя Тіілікайнен і колишній посол у РФ і Німеччині Рене Нюберг. Крім них, у роботі будуть брати участь колишній посол Швеції в Ізраїлі, Фінляндії і Великобританії Матс Бергквіст, а також голова Міжнародного інституту стратегічних досліджень та Женевського центру політики безпеки Франсуа Эйсбур з Франції.

Передбачається, що оцінка перспектив можливого вступу Фінляндії до НАТО буде готова навесні.

Раніше повідомлялося, що Міноборони Фінляндії збирається ввести прискорену мобілізацію резервістів у зв'язку з кризою в Україні і новою обстановкою в області безпеки в Європі.

Американське видання Wall Street Journal ще в січні писало, що Фінляндія торгує з агресивною Росією і готується до можливої війни. На відміну від країн Балтії, Фінляндія дотримується своєї звичної політики позаблоковості і не хоче приєднуватися до НАТО. В цей же час, Гельсінкі готується до можливої війни. Поки західні країни скорочували свої військові бюджети, Фінляндія продовжувала збільшувати витрати на армію. Зокрема, країна посилила свій арсенал, закупивши крилаті ракети в США.

У червні ж видання Newsweek повідомляло, що Фінляндія проведе першу тренувальну бомбардування за 70 років.

Крім того, в березні повідомлялося, що у Фінляндії побоюються опинитися під ударом в разі конфлікту Росії з НАТО.

"Якщо в теорії конфлікт виникне, мені важко уявити, що Росія буде поважати військовий нейтралітет Фінляндії настільки, що не ступить на її територію. Складно повірити, що вони поважали б в цій ситуації Фінляндії", - заявив міністр оборони Фінляндії Карл Хаглунд.

Також на початку року стало відомо, що Росія перекинула солдатів на кордоні з Фінляндією. Російські Збройні сили почали активно відновлювати стару радянську військову базу в Карелії, від якої до найближчого фінського міста 60 кілометрів.