UA / RU
Підтримати ZN.ua

Financial Times розповіла, яким буде Різдво в епоху коронавірусу

Обмежити соціальні контакти під час святкового періоду буже набагато важче.

Перші щеплення від коронавірусу були проведені в США в понеділок, через кілька днів після того, як Велика Британія стала першою західною країною, яка розпочала масову вакцинацію - відкривши новий етап у битві проти COVID-19. Розробка вакцин, які здаються ефективними у захисті від вірусу, породила надію на те, що людство незабаром зможе повернутися до звичного життя. Після того, як достатня частка населення отримає імунітет, буде менше потреби в обмеженнях, що запобігають соціальним контактам, святкуванню та дотриманню всіх традицій, які покращують похмурі зимові місяці, пише Financial Times.

На жаль, черговий ріст випадків хвороби в США та Європі свідчить про те, наскільки далеко від нормального життя залишається людське суспільство. Наступні кілька тижнів - як правило, найбільш прибуткові для сфери гостинності, однак, саме святковий період буде критично важливим для запобігання подальшого прискорення зростання випадків коронавірусу, які можуть знову спровокувати колапс сфери охорони здоров’я. Це підкреслює необхідність продовження обмежувальних заходів та пильності протягом наступного місяця - коли багато людей воліє святкувати, а не дотримуватися соціального дистанціювання.

Кількість позитивних тестів на вірус зросла, незважаючи на посилення карантинних обмежень після літа. Це, у свою чергу, поглинуло значну частину можливостей систем охорони здоров’я щодо лікування та захисту населення. Урядам залишається лише запровадити жорсткіші обмеження - Швеція, яка протягом усієї пандемії намагалася забезпечити своїм громадянам більше свободи, зараз отримала пропозицію підтримки від своїх країн-сусідів для допомоги у перевантажених лікарнях.

Зростання випадків коронавірусу поширене в країнах з розвиненою економікою. Німеччина, яка досить успішно змогла пройти першу хвилю пандемії, зараз готується запровадити жорсткий локдаун, що передбачає закриття шкіл та магазинів. Франція запроваджує комендантську годину о 20:00, у тому числі напередодні Нового року. Італія також обдумує комендантську годину та заборони на необов’язкові поїздки. Бельгія розширила карантинні обмеження. У Великій Британії з середи столиця Лондон буде під найсуворішим з трьох рівнів карантинних обмежень, запроваджених в Англії.

Карантинні обмеження ніколи не радували населення, а зараз ситуацію ускладнює і той факт, що обмеження посилюються безпосередньо перед святковим періодом, коли сім’ї зазвичай збираються разом.

Багато хто може просто ігнорувати будь-які вказівки уряду, які нагадують спробу скасувати різдвяні святкування. Це бажання розслабитися або порушити правила є абсолютно закономірним. Боротьба з вірусом вимагає великої кількості жертв та ізоляції, саме тому більшість людей прагнуть отримати святковий настрій.

Однак саме такий настрій людей може стати «вигідним» для вірусу. Коронавірус вперше з’явився незадовго до китайського нового року. Обмеження, які китайський уряд запровадив на переміщення з провінції Хубей, звідки, як вважається, і походить вірус, імовірно, допомогли зменшити поширення хвороби. У США нещодавні святкування Дня Подяки та подорожі призвели до різкого збільшення кількості випадків коронавірусу; США пережили найсмертоносніший тиждень пандемії минулого тижня.

Найближчі тижні стануть одними з найважчих за весь період пандемії, коли громадяни багатьох країн будуть позбавлені звичайних насолод святкового сезону. Однак, винайдення вакцини та запуск програм вакцинації означає, що новий рік принесе надію на початок кінця пандемії, резюмує видання.