UA / RU
Підтримати ZN.ua

Філіппіни звинуватили Китай у зриві медичної евакуації в Південно-Китайському морі

Пекін і Маніла давно перебувають у суперечці в багатих ресурсами водах.

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Китай зірвав евакуацію філіппінських військовослужбовців, які потребували стаціонарного лікування, з контрольованої Манілою Другої мілини Томаса в Південно-Китайському морі в березні й травні, заявили офіційні особи Філіппін. Це  стало ще одним інцидентом, який свідчить про посилення напруженості між Манілою й Пекіном через їхнє протистояння у спірних водах, повідомляє Kyodo.

Читайте також: Китай пошкодив судно Філіппін у спірних водах, заявила Маніла

Командувач збройними силами Філіппін Ромео Браунер розповів журналістам про зрив операції в березні й про те, як китайські кораблі заблокували місію військових з перевезення до шпиталю хворого солдата, який перебував на військово-морському форпості на спірній мілині.

За словами Браунера, військовим зрештою вдалося переправити солдата на західний філіппінський острів Палаван за допомогою берегової охорони наступного дня, попри те, що китайські кораблі пропливали неподалік від мілини.

За даними Kyodo, Китай також переслідував Філіппіни в травні, коли швидкісний катер берегової охорони евакуював трьох військовослужбовців з форпосту для отримання медичної допомоги.

Філіппінський сенатор Френсіс Толентіно заявив журналістам минулого місяця, що під час евакуації мало не сталося зіткнення між філіппінським і китайським суднами.

Маніла регулярно надсилала запаси на військово-морський форпост на спірній мілині й проводила там ротацію свого персоналу, тоді як Китай, який також претендує на мілину, з минулого року все частіше втручався, блокуючи або обстрілюючи водометами філіппінські судна.

Читайте також: Міністр оборони США звинуватив Китай у залякуванні Філіппін

Між Китаєм і Філіппінами часто відбуваються сутички в акваторії Південно-Китайського моря. Обидві країни перебувають у територіальній суперечці в багатих на ресурси водах.

Пекін наполягає на тому, що майже все Південно-Китайське море знаходиться в межах його території — це твердження перетинається з окремими претензіями Брунею, Малайзії, Філіппін, Тайваню і В'єтнаму.