UA / RU
Підтримати ZN.ua

ФБР все частіше розслідує корупцію та відмивання грошей в інших країнах – WSJ

З 2015 року ФБР розширило свій департамент по боротьбі з міжнародною корупцією трьома новими підрозділами

Федеральне бюро розслідувань взяло на себе більшу роль в іноземних розслідуваннях з американськими зв'язками, розширивши в останні роки свій підрозділ по боротьбі з міжнародною корупцією для переслідування осіб та організацій, причетних до таких злочинів, як хабарництво, відмивання грошей та порушення антимонопольного законодавства, пише газета The Wall Street Journal.

Зокрема, новий відділ ФБР по боротьбі з міжнародною корупцією, створений торік в Маямі, показує, як агенти допомагають боротися з хабарництвом за кордоном шляхом застосування американського Закону про боротьбу з корупцією за кордоном (FCPA), а також з порушеннями за допомогою американських правил по боротьбі з відмиванням грошей. Команда агентів з Майамі працювала як мінімум над п'ятьма справами, в тому числі над декількома, які привели до резонансного врегулювання в цьому році.

"ФБР бере участь в цих розслідуваннях протягом багатьох років, і, схоже, Бюро бере на себе ширшу та цілеспрямовану роль і має у своєму розпорядженні більші ресурси", - сказав Маттесон Елліс, адвокат, що спеціалізується на дотриманні міжнародних антикорупційних норм та правозастосуванні в Miller & Chevalier Chartered.

FCPA забороняє американським фізичним і юридичним особам віддавати або пропонувати що-небудь цінне іноземним чиновникам для преференцій у бізнесі і його веденні.

За словами Леслі Бекскіса, начальника департаменту ФБР по боротьбі з міжнародною корупцією, Бюро визнало за необхідне створити в Майамі відділ по боротьбі з міжнародною корупцією через збільшення розслідувань хабарництва і відмивання грошей, що призвело до перевантаження двох штатних агентів, які займалися цими питаннями.

"Ми постійно літали в Південну Америку; люди робили транзитні рейси через Майамі", - сказала Леслі Бексчіс, яка очолювала команду ФБР по боротьбі з міжнародною корупцією в Лос-Анджелесі до того, як очолила національну команду. "Ми бачили, як активи купувалися за рахунок незаконних доходів. Ми помітили багато", - сказала вона.

За її словами, ФБР переправив агентів зі свого х'юстонського офісу в Майамі, відбираючи з них тих, у кого був досвід ведення міжнародних справ і одночасно працював з численними групами прокурорів в США і за кордоном. Підрозділ ФБР по боротьбі з міжнародною корупцією зараз налічує 51 співробітника, включаючи спеціальних агентів, офіцерів розвідки, аналітиків і судових бухгалтерів по всій країні. Для порівняння, в 2010 році в місцевому відділенні у Вашингтоні було всього 13 агентів і один аналітик.

У Майамі, за словами Ріка Сімпсона, голови відділення в Майамі, Бюро шукає агентів, які знають культуру і володіють мовами, зокрема, іспанською та португальською.

Підрозділ по боротьбі з транзакційною корупцією тісно співпрацює з іноземними урядами та прокурорами, часто проводячи паралельні розслідування, сказав Сімпсон. За його словами, в Латинській Америці в агентів є міцні партнерські відносини з правоохоронними органами Бразилії, Колумбії та Еквадору.

За словами Сімпсона, завдяки новим спеціальним підрозділам ФБР збуджує більше справ. Бюро займається розслідуванням справ по FCPA і працює рука об руку з прокурорами Міністерства юстиції США у справах від початку до кінця, в тому числі регулярно направляючи агентів на зустрічі з компаніями та їх адвокатами, сказав він.

Загону з Майамі приписують заслуги у сприянні розслідувань, пов'язаних з декількома недавніми врегулювання FCPA, включаючи угоду з Sargeant Marine Inc., асфальтовою компанією з Флориди, яка у вересні визнала себе винною в змові з метою порушення положень FCPA, що стосуються боротьби з хабарництвом.

Слідство, проведене ФБР, також допомогло домогтися в жовтні врегулювання спору з компанією J&F Investimentos SA. Бразильська фірма, яка контролює м'ясопереробного гіганта JBS SA, погодилася заплатити 128 млн. дол. і визнала себе винною в злочинній змові з метою порушення положень FCPA.

Роль ФБР в забезпеченні дотримання вимог FCPA, включаючи виявлення та розслідування можливих порушень, була проаналізована в листопадовому звіті міжнародного наглядового органу по боротьбі з хабарництвом, який високо оцінив лідерство США в боротьбі з транснаціональною корупцією.

У доповіді, підготовленій робочою групою по боротьбі з підкупом в міжнародних ділових операціях, що є підрозділом Організації економічного співробітництва і розвитку, було відзначено розширення складу міжнародного відділу ФБР по боротьбі з корупцією, а також розширення можливостей підрозділу по виявленню випадків щодо FCPA в ході інших розслідувань, таких як справи про повернення активів, а також на основі повідомлень про заяви про хабарництво з-за кордону, що надходять від юридичних аташе ФБР в 75 країнах світу.

Детальніше про те, наскільки серйозними є претензії США до ексвласників ПриватБанку, читайте у статті Юлії Самаєвої "ФБР vs Коломойський і Боголюбов".